OBJEVUJTE KRKONOŠE!

0
2249

Plánujete výlet nebo dovolenou, nejlépe někde na horách, kde fouká čerstvý vítr, ševelí potůčky, praskají větvičky pod nohama? Zkuste Krkonoše!

Pojďme si představit další zajímavé turistické trasy, které jsou zajímavým a vyzkoušeným tipem na výlet pro rodinu s dětmi nebo skupinku přátel.

Trasa č. 1: Z Harrachova k Erlebachově a Josefově boudě

Délka: cca 19,1 km

Pěší trasa začíná v Harrachově u muzea Šindelka s lesnickou a mysliveckou expozicí. Pěšky se vydejte po modré značce pohodlnou cestou s kočárkem nebo na kolech s rodinkou až po Krakonošovu snídani soutoku Malé a Velké Mumlavy. Cesta vede podél říčky Mumlavy kolem Mumlavského vodopádu, u kterého budete s údivem pozorovat přepadající vodu do vytvořených vodních hrnců. Krakonošova snídaně je vhodným místem k odpočinku a občerstvení.

Cesta arktoalpskou tundrou vás dovede až k rozcestí U Čtyř Pánů, původně hraniční bod čtyř polesí. Studánka U Labské boudy je vhodným zastavením pro načerpání sil nebo blahodárné pramenité vody. Cesta vede dále I. zónou Krkonošského národního parku po zelené nad Labským vodopádem, kolem Martinovy boudy. Martinovka leží cca 2,5 km od pramene Labe, v blízkosti hranice s Polskem a máte odtud Krkonoše doslova jako na dlani. Kuchyně vám nabídne tradiční krkonošská jídla, především kynuté borůvkové knedlíky, které jsou vyhlášenou místní specialitou. Po dobrém obědě pokračujete po modré kolem Brádlerových bud až k vyhlídce Ptačí kameny, odkud je překrásný panoramatický výhled na celé údolí a vodopády. Odtud se vydáte k Petrově boudě a po červené Cestě česko-polského přátelství budete pokračovat směr Špindlerův Mlýn. Zakončit svou túru můžete třeba na Erlebachově boudě, která poskytuje komfortní zázemí a gastronomický zážitek. Genius loci na vás zde působí na každém kroku. K rozjímaní a odpočinku slouží kaplička sv. Františka z Assisi, vybudovaná v roce 2007.

Trasa č. 2: Z Erlebachovy boudy do Pece pod Sněžkou

Délka: cca 19,02 km

Z Erlebachovy boudy se vydejte kolem Josefovy boudy z kopce po žluté značce směrem k Čertově strouze. Čertův důl je jedním z nejzapadlejších míst Krkonoš. Unikátní soubor 43 kamenných přepážek je hrazenkářské dílo postaveno vězni v letech 1901 – 1902. Opracované žulové kvádry přesně zapadající do sebe zabraňují vzniku povodňové vlny. Síla smíšeného lesa spočívá v zadržení a postupném vypařování vody z listů a jehličí. Naučná stezka Čertova strouha vás dovede až k Boudě U Bílého Labe, odkud vede modře označená stezka až k Luční boudě. Luční bouda letos slaví 395 let od položení základního kamene, leží v srdci Krkonošského národního parku s výhledem na Sněžku. Maskotem Luční boudy je bernardýn Bohouš, kterého si každý zamiluje. Po báječném obědě se vydejte po červené k Památníku obětem hor, kolem vyhlídky nad Výrovkou až dorazíte k Richterovým boudám. Odtud pokračujte Zeleným dolem po krásné stezce lesem kolem Liščího potoka až k sloupové kapličce se svatým obrázkem. Do Pece pod Sněžkou je to pak už jen kousek.

www.krkonose.eu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here