ROZHOVOR S Bc. PAVLÍNOU SACHEROVOU z Městského informačního centra Liberec

0
1799

Prosím, představte se nám krátce. Odkud pocházíte, jak dlouho pracujete v infocentru?

Pocházím z Hodkovic nad Mohelkou, což je velice příjemné menší město nedaleko Liberce, kde mám svou rodinu a přátele. Čtyři roky už ale bydlím v Liberci, kam jsem se přestěhovala za svým manželem. V Městském informačním centru Liberec už pracuji 11 let. Byla jsem zde na praxi v posledním ročníku hotelové školy a hned po maturitě jsem dostala nabídku stálého místa, kterou jsem moc ráda přijala.

Představte čtenářům magazínu vaši práci v informačním centru.

V současnosti pracuji jako vedoucí informačního centra, takže moje role se dělí na dvě části – jedna je ta administrativní, kdy musím zajistit chod oddělení, fakturace a další činnosti související s úřadem, který nás zřizuje. Ta druhá část je mnohem zábavnější, protože mám na starosti marketing města. Vymýšlím nové propagační materiály, starám se o turistické profily na sociálních sítích a jako průvodce zajišťuji některé z našich prohlídek. V mých rukách je také Liberec Film Office – díky které zařizuji spolupráci s filmovými štáby ve městě.

Zažila jste nějakou kuriozní situaci ve své práci?

Všichni kolegové z infocenter mi dají za pravdu, že naše práce je plná kuriózních situací. Čas od času hledáte zaparkované auto, protože jeho majitel zapomněl, na kterém parkovišti jej zanechal, ale ví, že tam byl strom a lavička. Mnohdy se od nás očekává přesná předpověď počasí na minuty, protože klient chce vědět, v kolik hodin přesně začne pršet. Jednou se mě mladík z Holandska ptal, kde se dá v Liberci koupit marihuana.

Jaké je vaše oblíbené místo ve vašem městě nebo okolí, které není tak známé, ale stojí za návštěvu?

Já mám moc ráda lesy okolo Liberce. I když je sychravý podzim, všude mlha a vlezlo, tak je tu krásně. Člověk ani nemusí jít cíleně na výlet, stačí se jen tak procházet a hledat houby nebo sbírat borůvky a je to vítaný odpočinek.

Jaký je váš oblíbený regionální produkt?

Těžko vybrat jen jeden. Mám ráda šperky, takže v mé sbírce najdete různé náramky a náušnice od společnosti PERLEX, mám krásnou brož z černé bižuterie od pana Jiroše z Jablonce nad Nisou. Ráda podporuji místní řemeslníky a umělce.

Jak by zněla pozvánka do vašeho informačního centra?

V našem informačním centru máme pestrou nabídku informačních materiálů ze širokého okolí. Nabízíme regionální i tradiční sběratelské suvenýry a navíc máme i vlastní řadu libereckých suvenýrů s logem města. Kolegyně jsou šikovné a dokáží zodpovědět všelijaké všetečné dotazy, takže věřím, že u nás bude uspokojen opravdu každý.

Rádi bychom představili z vašeho kolektivu jednoho pracovníka, který podává informace ve vašem turistickém informačním centru. Koho navrhujete?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here