BAVTE SE V LÉTĚ VE VYSOKÉM MÝTĚ!

0
1359

Léto je tady a Vysoké Mýto opět připravilo pro své občany a návštěvníky z širokého okolí bohatý kulturní program. Po oba prázdninové měsíce budou v Amfiteátru M-klubu probíhat koncerty, letní kina, divadélka pro děti a další. Náměstí Přemysla Otakara II. oživí po čtyři čtvrtky dechová hudba. V rámci promenádních koncertů vystoupí Dolnovanka, Poličanka a Choceňačka.

Z tradičních akcí se můžete těšit od 20. do 24. srpna na Týden hudby. Kromě místních a regionálních kapel zde vystoupí i Gaia Mesiah, Ivo Jahelka & Miroslav Paleček, Midi Lidi, Arakain nebo In The Name Of Cobain – Nirvana Revival. V dalším týdnu, tedy od 27. do 30. srpna proběhne na náměstí Přemysla Otakara II. Kinematograf bratří Čadíků. Z filmů můžete zhlédnout Bábu z ledu, Bajkery, Bezva ženskou na krku nebo Hurvínka a kouzelné muzeum.

A letní sezónu tradičně zakončí ve dnech 7.–9. září Městské slavnosti. Jejich součástí budou: studentský festival Gymjam, Výtvarný salón ZUŠ Královských věnných měst, slavnostní koncert Litomyšlského symfonického orchestru a smíšených pěveckých sborů Otakar Vysoké Mýto a Bendl Česká Třebová, Městský kujebácký jarmark, Dny otevřených dveří památek a setkání souborů tančících Českou besedu. Hlavní program vyvrcholí v sobotu 8. září vystoupeními skupiny MIG 21 a Barbory Polákové.

Letošní městské slavnosti budou v neděli 9. září obohaceny ještě o akci Zažijte to znovu! – Oslavy 100 let výročí Československa. Akce se uskuteční na náměstích, kde se odehrávaly zásadní historické okamžiky. Ta se v daný den „převléknou“ do doby před 100 lety (do roku 1918) a návštěvníci prožijí příběh vzniku republiky. Dominantou bude dobová slavnost včetně kulturních vystoupení, stejně jako virtuální prohlídka míst, kde vznikala republika. Lidé budou moci s dětmi navštívit tehdejší obecnou školu a ochutnají prvorepublikovou gastronomii. Atmosféru doplní výstava historických automobilů a dalších dobových předmětů. Součástí programu bude i příjezd prvního československého prezidenta T. G. Masaryka.

Více info na:
www.vysoke-myto.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here