ROZHLEDNA VODÁRNA KOLÍN

0
1887

Kolínská vodárenská věž patří k dominantám města. Po rekonstrukci byla v roce 2015 otevřena jako rozhledna. Čtyřicet pět metrů vysoká věž nabídne vyhlídku z nejvyššího patra, bezbariérový ochoz a je zde umístěno i malé informační centrum.

Mezi třetím a čtvrtým nadzemním podlažím se nachází prostor, kde byla uchovávána voda. Odhalí se vám dosud nepřístupný prostor, který je využit pro audiovizuální expozici zaměřenou na téma vody. V nejvyšším podlaží je umístěno vyhlídkové panorama, kde jsou popsány cíle v okolí a mezi okny jsou umístěny obrazovky s videoprezentací o dalších zajímavostech.

Vodárenská věž byla postavena v roce 1928 dle projektu J. V. Hráského a architekta Františka Jandy, žáka Jana Kotěry. Na rozdíl od mnoha jiných vodárenských věží, autoři této počítali od samého počátku s jejím využitím pro turistické a rekreační účely. Jedná se o významnou technickou a architektonickou památku meziválečné architektury.

Výlet na kolínskou rozhlednu Vodárna spojte například s projížďkou nejstarší polabskou řepařskou drážkou nebo se seznamte s ostatními nejvýznamnějšími památkami města prostřednictvím hry v rozšířené realitě s názvem Tajemný Kolín. O tuto hru jsou doplněny panely u sedmi památek města (Karlovo náměstí, chrám sv. Bartoloměje se zvonicí a kostnicí, synagoga a bývalá židovská škola, zámek, starý židovský hřbitov, věž Práchovna a rozhledna Vodárna). Po splnění úkolů je možné vyzvednout si drobnou odměnu v jednom z informačních center nebo právě na rozhledně Vodárna.

V Kolíně můžete nejen obdivovat významné architektonické a technické památky, ale nezapomeňte navštívit i festival dechové hudby Kmochův Kolín (7.–9. 6. 2019) nebo některý z řady letních koncertů v rámci Kolínského kulturního léta.

MĚSTSKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM KOLÍN
Na Hradbách 157, 280 02, Kolín I
Tel.: +420 321 712 021
Mobil: +420 774 138 197
E-mail: mic@mukolin.cz
www.infocentrum-kolin.cz
www.vodarnakolin.cz
tajemny.kolinzije.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here