MĚLNÍK – MĚSTO, DO NĚHOŽ STOJÍ ZA TO SE VRACET

0
1003

Královské věnné město nad soutokem Labe a Vltavy ožívá na přelomu jara a léta řadou jedinečných akcí, které nadchnou nejen příznivce historie a kultury, ale i aktivního odpočinku, motosportu či originální recese.

Večer 24. května patří muzeím a kostelům. Chrám sv. Petra a Pavla nabídne v rámci Noci kostelů koncerty žáků ZUŠ Mělník a pěveckého sboru Intermezzo, Mělničtí zvoníci přiblíží v chrámové věži zájemcům ruční zvonění a zodpoví zvědavé dotazy. Mělnická muzejní noc proběhne ve znamení přírody, komentovanou prohlídku výstavy Nespoutaná řeka doplní divadélko o zvířátkách. Dne 25. května se město vína promění v město piva – Pivní festival kromě možnosti ochutnání tradičních ležáků i výjimečných speciálů z pivovarů z blízka i z daleka nabídne bohatý doprovodný hudební program. Od 31. května až do 2. června Mělník přivítá druhý ročník mezinárodního závodu o pohár Jiřího Peroutky a Jiřího Kristiána Lobkowicze Mělnický okruh.

Po volnějším květnovém rozjezdu kulturní sezony začíná v červnu celé léto trvající festival s prázdninovou atmosférou Mělnické kulturní léto plný zábavy pro děti i dospělé všeho věku. Během mezinárodního folklorního festivalu Mělnický Vrkoč 7.–9. června rozzáří pestré barvy lidových krojů při muzice Masarykův kulturní dům i náměstí Míru.

Dne 15. června se na trať po kamenné dlažbě okolo náměstí Míru vstříc překážkám, včetně nefalšované sněhové laviny, vydají odvážní účastníci recesistického lyžařského závodu Mělnická Jizerská 50. Kromě nejlepšího času se cení i nejlepší kostým. Dne 19. června rozezní náměstí Míru svižné a melodické písničky na pomezí folklóru, folku a bigbítu valašskomeziříčské kapely Docuku. Dne 22. června přinese už třetí ročník hudebně-gastronomického festivalu Taste of Italy lahodné tóny blues provoněné oreganem, bazalkou, olivami, rajčaty a všemi dalšími skvělými ingrediencemi tradiční italské kuchyně.

Mělník není městem, které stačí navštívit jednou – a Mělnické kulturní léto je jedním z důvodů, proč se „na Mělník“, jak říkají místní, znovu a znovu vracet.

Mělnické kulturní centrum, o.p.s. – Mekuc
U Sadů 323, 276 01 Mělník
Tel.: +420 315 622 612
E-mail: info@mekuc.cz
www.mekuc.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here