ZRUČ NAD SÁZAVOU – RÁJ PRO DĚTI A DOSPĚLÉ

0
1255

Zruč nad Sázavou je malebné městečko, které má co nabídnout turistům, sportovcům, milovníkům památek, přírody i vodákům. Městu dominuje zrekonstruovaný pseudogotický zámek ležící na skále nad řekou.

Navštívíte zde dobové interiéry „Krále železnic“ Jana Schebka, poslechnete si funkční orchestrion z 19. století a prohlédnete si kopii kolowratského brnění. Děti potěšíte návštěvou Zábavné stezky rytíře Miloty Kolowrata, kde si v zámeckém příkopu vyzkoušejí, zda by se staly platnými členy rytířské družiny při střílení z luku, šplhu na totem nebo např. lovu ryb. Nadchne vás i návštěva Království panenek s téměř 5 tisíci exponáty.

Zábavně naučnou stezkou zámeckým parkem s mnoha úkoly a zastaveními dojdete k nově zpřístupněné Kolowratské věži. Každé patro věže je interaktivní, a z výšky 20 metrů je překrásný výhled na celý zámecký areál, a také na unikátní Vodácké muzeum, umístěné v nedalekém Zručském dvoře. Zde si můžete prohlédnout nejmodernější i nejstarší lodě a kajaky. Dětem se zalíbí zpívající figurína vodáka u dobového tábořiště a na modelu řeky si vyzkoušejí sjetí lodičky na bezpečném a nebezpečném jezu. Navštívit můžete i novou expozici Příběh řeky Sázavy s mnoha herními prvky a videoprojekcí. Děti si zde poslechnou zajímavé vyprávění přímo od voraře, pradleny nebo třeba rybáře. Můžete je také vzít na dětské hřiště, na kterém je kromě nezbytných prolézaček, houpaček, kolotoče a pískoviště také unikátní kuličková dráha a dopravní hřiště. Už se těšíme na Vaši návštěvu!

Turistické informační centrum
Zruč nad sázavou
Tel.: +420 327 531 329
E-mail: infocentrum@mesto-zruc.cz
www.mesto-zruc.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here