LABSKÁ CYKLOSTEZKA SE STÁVÁ FENOMÉNEM A SKLÍZÍ VAVŘÍNY

0
1650

Město Litoměřice je z jedné strany lemované kouzelnou kopcovitou krajinou Českého středohoří a ze strany druhé soutokem řek Labe a Ohře. Město s bohatou historií a řadou unikátních staveb je proto oblíbenou zastávkou českých i zahraničních (hlavně německých) cyklistů. Je tomu tak díky tudy vedoucí Labské stezce, která je top evropskou dálkovou cyklotrasou a patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším říčním stezkám v Evropě.

Cyklostezka vede atraktivním prostředím od pramene Labe v Krkonoších až k Severnímu moři u německého Cuxhavenu. Včetně odbočky do Prahy nabízí téměř 1.300 kilometrů. O její rozvoj a propagaci se stará Destinační agentura České středohoří, jejímž spoluzakladatelem je právě město Litoměřice.

Popularita Labské stezky stoupá a právem sklízí vavříny. V lednu ovládla Velkou cenu cestovního ruchu Regiontour 2018 v Brně. Z prvenství v kategorii Nejlepší turistický produkt se radovali všichni aktéři cestovního ruchu na Labské stezce napříč Českou republikou, druhé místo patřilo Labské stezce pouze v Ústeckém kraji. Cenu si převzali zástupci Destinační agentury České středohoří. Ústecký kraj postupně investuje do výstavby nových úseků. Destinační agentura se pak snaží Labskou stezku dobře proznačit a představit cyklistům i zajímavosti v okolí.

Loni začalo proznačení alternativní levobřežní trasy 2A, která zavede cyklisty například do Terezína. Letos přibudou informační tabule o zajímavostech a turistických atraktivitách na stezce a v jejím okolí, na šesti místech pak budou umístěny i speciální tabule s digitálními panely a hotspoty pro připojení k internetu.

Pojedete-li Labskou stezkou, nezapomeňte si udělat zastávku i v královském městě Litoměřice, které vás zve v historickém jádru v malebných kavárnách a restauracích k venkovnímu posezení. Pokochat se městem i krajinou můžete přímo na náměstí z vyhlídkové věže Kalich nebo sousední katedrály sv. Štěpána. O dalších atraktivitách města vás budou informovat pracovnice infocentra.

(www.litomerice-info.cz, telefon: 416 916 440) Loni byla turistická sezóna na Labské stezce ukončena symbolickým „Zamykáním“ a rozloučením právě v Litoměřicích, letos sezónu otvírá 24. března Děčín.

Více na www.ceskestredohori.info.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here