SEZÓNU ZAHÁJÍ OHŘINKA S HOPÍKEM

0
1709

Symbol chmelařského Žatce skřítek Hopík a pohádková postavička Ohřinka odstartují společně další turistickou sezónu v Dolním Poohří. Stane se tak první dubnový den v Žatci. Program nabídne zábavu pro děti i dospělé, vstupy na chmelařské atrakce zdarma i křest nových publikací o Dolním Poohří.

Oslavy, které pořádá Destinační agentura Dolní Poohří, se budou odehrávat na náměstí Prokopa Velkého, v areálu historických chmelařských staveb, které kandidují na seznam světového dědictví UNESCO. Spolupořadateli zahájení jsou letos Chrám Chmele a Piva, Chmelařské muzeum a město Žatec. „Hlavními postavami zahájení v neděli 1. dubna budou naše Ohřinka a žatecký Hopík,“ prozradila z programu ředitelka Destinační agentury Libuše Novotná Pokorná. Během něj dojde na odemykání Chmelového majáku, atraktivní rozhledny Chrámu chmele a piva. Dorazí i Chmelobrana se svým originálním pivním šlapohybem. Děti kromě postaviček Ohřinky a Hopíka potěší také pohádka, chybět nebude hudba. Součástí slavnosti bude prezentace regionálních produktů a ukázky vaření z piva, podávat se bude speciální zelené pivo. Do chmelařských památek bude tento den vstup zdarma, stejně jako na celý kulturní program.

Destinační agentura Dolní Poohří na zahájení sezóny v Žatci představí nové turistické publikace. Druhým dílem pokračuje dětské Putování s Ohřinkou s pěti výlety, spoustou úkolů a půvabnými kresbami Antonína Grafnettera. Letošními novinkami budou Toulky Dolním Poohřím, v nichž turisty provedou méně známými místy zajímavé osobnosti jako Karel Čapek, Matyáš Braun či Emil Holub, a výpravná publikace Vychutnejte si Dolní Poohří, věnovaná značce „POOHŘÍ regionální produkt ®“. Ještě v dubnu představí Destinační agentura Dolní Poohří další letošní novinku – Krušnohorskou pivní stezku, turistickou trasu po pivovarech v Česku a Sasku.

 

Destinační agentura Dolní Poohří, o.p.s.
náměstí Prokopa Velkého 1951, 438 01 Žatec
Tel.: +420 731 086 714
E-mail: info@dolnipoohri.eu
www.dolnipoohri.eu
www.branadocech.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here