MEZI PRAHOU A VÍDNÍ TELČ NEMŮŽETE MINOUT

0
784

Přijeďte se pokochat do Telče, jednoho z nejkrásnějších měst Vysočiny.

Telč, malebné město uprostřed Českomoravské vrchoviny, 30 km od rakouských hranic, v polovině cesty mezi Prahou a Vídní, láká své návštěvníky do již zapomenutých časů.

Datum založení města je neznámé, nejstarší dochovaná zmínka o Telči pochází z období let 1333 – 1335. Od roku 1339 vlastnil město rod pánů z Hradce a především zásluhou Zachariáše z Hradce se původně vodní pevnost s gotickým hradem změnila v půvabné renesanční město.

Současné město nabízí návštěvníkům živé setkání se všemi stavebními slohy minulého tisíciletí. Představuje jedinečně zachovaný architektonický komplex, jemuž dominuje renesanční zámek a náměstí, které jsou od roku 1992 zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Přijeďte do jednoho z nejkrásnějších měst České republiky a využijte příjemné ubytování v místních penzionech a hotelích a občerstvěte se v restauracích či na předzahrádkách místních podnikatelů a nechte se unést krásou renesance, kterou do Telče přivezl Zachariáš z Hradce v 16. století.

Jestliže je Telč známá díky své kráse, zachovalosti svého náměstí a zámku, zasluhuje její okolí nemenší pozornost. Využijte vycházkové trasy do okolí, cyklotrasy, singletrailové terénní stezky pro horská kola.

Právem je Telč každoročně cílem návštěvníků z celého světa.

Informační centrum Městského úřadu Telč
nám. Zachariáše z Hradce 10, 588 56 Telč
Tel.: +420 567 112 407-8
E-mail: info@telc.eu
www.telc.eu
www.zamek-telc.eu

www.unesco-czech.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here