VELIKONOČNÍ ZAJÍČEK, BĚH A KOHOUTEK

0
1876

V Ústeckém kraji každoročně probíhá oslava Velikonočních svátků v jednotlivých regionech ve spojení se zahájením turistické sezóny 2018. Města a obce lákají návštěvníky na velký výběr akcí, jako například velikonoční jarmark, komentované prohlídky, dětské dílničky a doprovodný program.

Úštecký jarmark a nový hrad
Velikonoční jarmark v malebném městě Úštěk proběhne v pátek 30. března od 9:00 do 18:00 hodin. Stánky s velikonoční tématikou lákají každoročně stovky návštěvníků do města na severu Čech na východ od Litoměřic. Největší Velikonoční jarmark u nás, vystoupení folklorních souborů a pouličních divadel, obří slepice s vejcem na chůdách, pletení pomlázek, malování kraslic, loutková scéna, soutěže, řemesla a prodej řemeslných výrobků, kvalitních farmářských a dalších potravinových produktů aj., bohaté občerstvení.

Vstupné: dospělí 40 Kč, děti 20 Kč
Termín: 30. 3. 2018, od 9:00 do 18:00 hodin.

V rámci Mezinárodního dne památek a sídel proběhne v Úštěku 21. dubna prohlídka zrekonstruovaného
Úštěckého hradu. Prohlídka místní památky, která prošla více než desetiletou rekonstrukcí a do současné podoby povstala doslova z ruiny. Zpřístupněna bude část objektu po dokončené rekonstrukci s průvodkyní.

Bez vstupného. Termín: 21. 4. 2018, od 10:00 do 12:00 hodin.

Žatecká zahájení sezóny
Nenechte si ujít na prvního apríla Zahájení turistické sezóny ve městě chmelu a piva Žatci, které pořádá Dolní Poohří, Chrám chmele a piva, Chmelařské muzeum a město Žatec. Na náměstí Prokopa velkého v době od 10 do 16 hodin bude připraven kulturní program pro malé i velké návštěvníky. Blíže o akci se dočtete na straně 12.

Dne 31. března pořádá město Žatec akci „Velikonoce na náměstí Svobody“. Budou zde dílničky pro děti, velikonoční jarmark, hudební program, předvádění
velikonočních zvyků, tržiště a stánky s občerstvením.

Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem chystá Velikonoční komentovanou prohlídku kostela. Tradiční prohlídka v doprovodu muzejního archeologa provede návštěvníky i místy, kam se běžně nedostanou.

Kostel Narození Panny Marie a klášter augustiniánů byly ve své době představiteli jednoho z center české kultury a vzdělanosti. Prohlídka začíná 11. března v 10:30 před kostelem.

Roudnické farmářské trhy se konají 4.března na Husově náměstí. Vstup je zdarma. Přijďte ochutnat a nakoupit kvalitní české produkty autentické chuti a původu. Od 9:00 je připraven kulturní program a nebude chybět dětský koutek.

Dne 24. března od 14 hodin v Galerie moderního umění navštivte Velikonoční dílnu.

Po velkém úspěchu v loňském roce se i letos pakuje téma velikonoční dílny. Netradičním způsobem si vyrobíte nové rekvizity pro Velikonoční příběh, který si v závěru opět zahrajete, vystoupení začíná od 16.30 hodin.

Pro nadšené běžce a příznivce sportu proběhne 25. března od 10 hodin Velikonoční běh do schodů (okolo Hlásky). Přijďte na již 24.ročník Velikonočního běhu, prezence začíná od 9:30 hodin na náměstí Jana z Dražic.

Jaro v Českém středohoří
České středohoří je destinace, která se každoročně těší velkému zájmu turistů, a díky Labské stezce je stále více vyhledávána i cyklisty. Jarní odemykání Labské stezky je první velkou akcí, kterou Destinační agentura České středohoří pro letošní sezónu připravila. Akce proběhne 24. března v Děčíně společně se Zahájením turistické sezóny města. Symbolické „odemknutí“ Labské stezky zahájí samostatná rodinná cyklojízda v 10:00 z Nebočad do Děčína. Akce je celodenní a na návštěvníky čeká bohatý doprovodný program. K vyzkoušení budou elektrokola, handbike trenažer, koloběžky i možnost cykloservisu zdarma. Připraven bude skákací hrad, běžecký závod i hudební program.

Mezi další tradiční jarní akce v Českém středohoří patří velikonoční jarmarky a poutě. První velikonoční jarmark lidových řemesel, stánky a jaro ve všech podobách se uskuteční v prostorách Hradu Litoměřice 17. března. O týden později oslaví Velikonoce během celého víkendu 24. – 25. ve skanzenu v Zubrnicích a poslední březnový pátek v centru historického Úštěku. V Zubrnicích si návštěvníci vyzkouší zdobení kraslic tradičními technikami – slámou, škrábáním, drátkováním, voskem nebo pletení pomlázek a košíků. V Úštěku se vedle tradičních aktivit projde městem obří slepice na chůdách s vejcem.

Město Terezín zahájí svou turistickou sezónu 7. dubna společně s akcí Pohádky z pevnosti, při které si děti vyzkouší mnohé pohádkové bytosti. Královské Litoměřice spustí sezónu poslední dubnovou sobotu a o víkendu 20. – 22. dubna ožije tradičně stromová alej pod horou Říp oblíbenou Řípskou poutí.

Přehled dalších akcí v destinaci České středohoří najdete na webu www.ceskestredohori.info

www.branadocech.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here