PARK MIRAKULUM – SEZONA ODSTARTOVALA O VELIKONOCÍCH

0
1055

Zima je pomalu za námi a jaro už vystrkuje drápky. Spolu s ním se k životu probudilo také Mirakulum. Největší zábavní park v republice letos poprvé otevřel své brány na Zelený čtvrtek a na návštěvníky zde čeká spousta novinek. Zima je pomalu za námi a jaro už vystrkuje drápky. Spolu s ním se k životu probudilo také Mirakulum. Největší zábavní park v republice letos poprvé otevřel své brány na Zelený čtvrtek a na návštěvníky zde čeká spousta novinek.

Desetihektarový areál se na svou sedmou sezonu pečlivě připravoval celou zimu. Jeho příznivci jsou totiž už zvyklí, že je každý rok překvapí nějakou novinkou. Co to bude letos? „Novinek je samozřejmě víc,“ říká Jiří Antoš, duchovní otec a majitel parku, „ale jsem přesvědčený, že největším letošním hitem bude propojení Lesního města a Lanového centra.“ Obě tato místa leží v Mirakulu na dohled od sebe a mají podobné zaměření, ale zatímco park vznikl tzv. na zelené louce, Lesní město bylo „vestavěné“ do vzrostlého lesa. „Jde vlastně o obrovské přírodní průlezky plné visutých můstků, lanových stezek a překážek, kterými můžete procházet nejrůznějšími směry a v několika patrech. My jsme tato dvě místa propojili 65metrovým bludištěm, které vede korunami stromů,“ popisuje Antoš s tím, že tak vzniklo největší Lanové centrum v republice. „Díky tomu, že je v několika patrech nad sebou, přijdou si zde na své starší děti, které se nebojí řádit v korunách stromů, tak i ti mladší, co se raději drží jen metr, dva nad zemí,“ říká Jiří Antoš a dodává, že pokud by někdo teď chtěl poctivě zdolat a projít každou část a každou cestičku propojeného Lanového centra, musel by v něm strávit téměř tři hodiny. Pracovníci parku také během zimní přestávky pokračovali ve zpevňování cest a vysazování stromů. Těch letos přibylo zhruba 70.

Jako Páni kluci

Další novinkou letošní sezony bude drezína po vzoru z filmu Páni kluci. Dnešní děti snad ani nikdy nic podobného neviděly, natož aby měly šanci se svézt. A tak jsme poblíž zastávky vlaku, jenž návštěvníky vozí na tankodrom, položili 40 metrů kolejí. Naše drezína je na lidský pohon, takže kdo se bude chtít svézt, ten se trochu zapotí.

V přední části parku pak vyrostla nová budova, která vypadá jako obchůdek s kratochvilnými kejklemi, kam tak rád chodil Harry Potter se svými kamarády. Co si tu můžete koupit vy? „Především suvenýry, které vám připomenou návštěvu parku, třeba trička, vizitky, magnetky, hrnečky. A věděli jste, že park má svou vlastní turistickou známku? Má číslo 2055 a je na ní náš hrad.

Od května je otevřeno denně kromě pondělí.

Více na : www.mirakulum.cz
www.facebook.com/ParkMirakulum

FOTO: Archiv Mirakulum

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here