Vánoční čas v Jindřichově Hradci

0
498

První adventní víkend 25.–27. 11. 2022 proběhne v Jindřichově Hradci tradiční již 7. ročník festivalu JINoHRÁtky aneb Dejte děti do jeslí. Po celý víkend budou probíhat workshopy pro rodiče s dětmi, prodej výrobků chráněných dílen, vernisáž výstavy betlémů Ilony Klawitter. Jako doprovodný program vás čeká vystoupení pěveckého sboru Smetana, dětského pěveckého sboru Nova Domus nebo například loutkové divadelní představení Víti Marčíka v minoritském klášteře a kostele sv. Jana Křtitele.

26.11. se na náměstí Míru slavnostně rozsvítí vánoční strom, který bude zdobit centrum města až do Tří králů.

O druhém adventním víkendu, 3. a 4. prosince si rozhodně nenechejte ujít návštěvu tradičních Adventních dnů na státním hradu a zámku. Návštěvníci se mohou těšit na tržiště s originálním zbožím a nabídkou slaných, sladkých dobrot pořádané na II. a III. zámeckém nádvoří. Program obou víkendových dnů nabídne hudební, taneční a divadelní vystoupení. Jistě nejen dětské návštěvníky potěší živá zvířátka na III. nádvoří a výstava sokolnicky cvičených dravých ptáků. Své dovednosti předvedou umělečtí řezbáři, kovář, sklář, hrnčíři, pletař košíků, dřevosochař, k dispozici budou malé tvůrčí dílny. Jako vždy bude v provozu více než 500 let stará Černá kuchyně.

Až do konce prosince si můžete užít spoustu slavnostních svátečních koncertů v kostelích, kaplích nebo kulturním domě Střelnice. K Jindřichovu Hradci také patří zcela neodlučně Krýzovy jesličky. Jedná se o unikátní největší lidový mechanický betlém na světě, který najdete v Muzeu Jindřichohradecka a jeho návštěvu si rozhodně nenechte ujít.

Infocentrum Jindřichův Hradec
infocentrum.jh.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here