ADVENTNÍ ČAS V DOLNÍM POOHŘÍ

0
890
Zámek Nový Hrad

Tradiční adventní program začne letos na mnoha místech již poslední listopadový den. Města, obce, hrady i zámky v Dolním Poohří pilně připravují své kulturní programy, výstavy s vánoční tématikou, koncerty a neodmyslitelně spojené rozsvěcení vánočního stromu.

První výstavou s tématikou svátků je expozice v regionálním muzeu K. A. Polánka v Žatci. Výstavu pod názvem „Vánoční výstava betlémů“ zahájí muzeum ve čtvrtek 28. 11. v 17 hodin v hlavní budově. Na vernisáži vystoupí žáci a učitelé ze Základní umělecké školy v Žatci. Výstava potrvá do 30. prosince 2019. Vánoční jarmark ve Staré papírně pořádá muzeum K. A. Polanka v termínu 11. 12. – 14. 12. se začátkem od 10 hodin.

Vánoční výzdoba v jednotlivých městech se rozzáří letos již na konci listopadu. V sobotu 30. 11. plánují v Kadani adventní trhy a slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Na Mírovém náměstí se od 10 hodin budou konat trhy, které doplní program na pódiu, vánoční písně v kostele povýšení svatého Kříže a tradiční žehnání adventních věnců v klášterním kostele.

Město Žatec zahájí adventní program na náměstí Svobody v poslední sobotu v měsíci listopad s vyvrcholením rozsvícením vánočního stromu v 18 hodin. Adventní program bude probíhat také v Postoloprtech v sobotu 30. 11. od 13 hodin na Mírovém náměstí. Zahrnuje adventní trh, koncerty a rozsvícení vánočního stromu. Louny chystají rozsvěcení vánočního stromu na nedělní odpoledne. Od 15 hodin bude hrát na náměstí hudba a před 17. hodinou se rozzáří výzdoba za zvuku koled. V Podbořanech spojí rozsvěcení stromu s adventním jarmarkem, který začne v neděli 1. prosince v 10 hodin, odpoledne pak pokračuje kulturní program, který vyvrcholí rozsvěcením a ohňostrojem.

Advent v Kadani

Adventní trhy se konají v Chomutově na náměstí 1. máje od 1. do 24. 12. Každý den je otevřeno od 10:00 do 18:00. Slavnostní rozsvěcení stromu proběhne večer na náměstí 1. máje. Seriál nedělních adventních koncertů tradičně připravuje město Kadaň v kostele Stětí svatého Jana Křtitele, vždy v 17 hodin.

V listopadu a prosinci je zámek Krásný Dvůr pro veřejnost uzavřen, přesto se sem můžete vydat na několik připravovaných akcí.

Prohlídky vánočně vyzdobených interiérů se zaměří na dobu mezi posvícením a adventem. Nenechte si ujít příležitost dozvědět se, jak se slavily svátky svatého Martina či Kateřiny, co znamenají jednotlivé adventní symboly či proč Mikuláš naděluje dětem dárky. Drobný dárek je připraven i pro všechny návštěvníky. Nejen děti se mohou těšit na pohádku O rybáři a zlaté rybce v podání Divadla Rozmanitosti.

Ve dnech 26. až 29. 11. je možné pro skupiny od 10 osob objednat speciální svatokateřinskou prohlídku vánočně vyzdobeným zámkem.

Adventní koncert v kapli na zámku Stekník

Dne 9. prosince celý rok uzavře adventní koncert violoncellisty Petra Nouzovského. Koncert začne ve Velkém sále v 19 hodin.

Zámek Stekník srdečně zve na adventní koncert v zámecké kapli Navštívení Panny Marie, který se koná v sobotu 14.12. 2019. Vánoční atmosféru vám v tento den zpříjemní prohlídky svátečně vyzdobeným zámkem, na hlavním prohlídkovém okruhu. Sobotní odpoledne završí koncert v zámecké kapli. Prohlídky interiérů začínají vždy v celou hodinu od 10 do 16 hodin. Koncert v zámecké kapli začíná od 17.30–18.30 hodin. Kapacita kaple je omezena. Adventní čas vám zpříjemní mladá operní pěvkyně Aneta Ručková a varhaník Josef Kratochvíl.

 

Destinační agentura Dolní Poohří, o. p. s.
nám. Prokopa Velkého 1951, 438 01 ŽATEC
Provozovna: Chmelařské muzeum
nám. Prokopa Velkého 1952, 438 01 Žatec
E-mail: info@dolnipoohri.eu
fb.com/DolniPoohri
www.dolnipoohri.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here