Opět přinášíme rozhovor s pracovníkem turistického informačního centra tentokrát z nového turistického informačního centra v Žatci.

0
851

Prosím, řekněte nám, odkud pocházíte, jak dlouho pracujete v infocentru?

Jmenuji se Eva Klasnová, pocházím ze Žatce a v turistickém informačním centru pracuji od května 2019.

Představte čtenářům nové infocentrum a vaši funkci v informačním centru.

Nové prostory infocentra, které se veřejnosti otevřelo dne 26. 9. 2019, jsou prostornější a pohodlnější. Máme k dispozici zázemí se stolečky pro turisty, na kterých si můžou v klidu napsat pohled, dát razítko do turistického deníku či prohlédnout propagační materiály, dále také dětský koutek a veřejný internet. Služby nového infocentra budeme nadále rozšiřovat.

Pracuji zde jako referent turistického informačního centra.

Zažila jste nějakou kuriózní situaci ve své práci a jakou?

Kuriózní situace se u nás samozřejmě stávají. Vybavuji si, jak se jednou u nás objevil mladý Bulhar, který se do Čech vydal za prací, bohužel byl však podvedený od jisté firmy, a nezaměstnali jej. Neměl peníze ani na autobus zpět do Bulharska, s kolegy jsme se složili a vybrali mu peníze na jídlo a na cestu zpět. Mladík se dostal do Bulharska v pořádku.

Jaké je Vaše oblíbené místo v okolí, které není na turistických trasách, ale přesto stojí za návštěvu?

Moje oblíbené místo není v Žatci ale v obci Nepomyšl na Podbořansku, je to chráněný památný strom lípa srdčitá, nacházející se na kopci. Je zde krásný rozhled do krajiny a úžasné ticho a klid.

Jaký je Váš oblíbený regionální produkt, který osobně doporučujete?

Vzhledem k tomu, že pocházím ze Žatce, tak samozřejmě doporučuji pivo 🙂 Ať už Sedmý schod či Chrámové pivo.

Jak by zněla jednoduchá pozvánka do Vašeho města, regionu, informačního centra?

Královské město Žatec, známé jako centrum chmelařské oblastí, leží v severozápadních Čechách na řece Ohři. Patří mezi nejstarší města ve střední Evropě. Mezi zajímavosti, které by určitě každý návštěvník měl shlédnout, patří např. Chrám Chmele a Piva, třetí plně funkční orloj v České republice – Chmelový orloj, Chmelařské muzeum, historické centrum města, a samozřejmě by také neměl zapomenout si přijít koupit nějaký suvenýr k nám do infocentra.

Děkuji za rozhovor. –red–

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here