TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM, PRVNÍ KROK NA VAŠICH CESTÁCH

0
781
Nový pidifrk vydaný k výročí 25 let činnosti A.T.I.C. ČR

Chcete si užít předvánoční atmosféru, sehnat zimní pohled z výletu, nebo si prohlédnout zajímavou výstavu? Navštivte informační centra, získáte zde všechny potřebné informace!

Pracovníci turistických informačních center (TIC) s dostatečným předstihem, obvykle do 30. října, zjišťují veškeré informace týkající se chystaných adventních akcí a vánočních svátků (jesličky, bohoslužby, kulturní programy), veřejného bruslení atp. Následně pak před zimní sezonou, obvykle do 30. listopadu, ověřují provozní doby, kontakt a vstupné na zimní atrakce a lyžařské areály vč. jízdného na vleku, sněhových podmínek atp.

Každoročně pro vás mají v TIC v předstihu aktualizované a ověřené informace o vánočních koncertech v místě a okolí, o adventních výstavách a jiných akcích. Výhodou TIC je, že se nachází v centru města, většinou na náměstí. V informačních centrech můžete rovněž očekávat nejširší výběr pohlednic různých vydavatelů, či nabídku drobných dárků a upomínkových předmětů, v tomto období často i s vánoční tematikou. Po celý
rok pak můžete v TIC brouzdat na internetu, zjistit si vlakové a autobusové spojení, ověřit si předpověď počasí a získat tipy na výlety, které budou alternativou k vašemu plánu na prodloužený víkend v místě vašeho pobytu. www.aticcr.cz

25 let Asociace turistických informačních center (A.T.I.C. ČR)

Asociace si v letošním roce připomíná čtvrtstoletí své existence. Svoji stále bohatší činnost ukázala také v letošním roce, kdy se zapojila do množství různorodých aktivit. Mezi ně patří např. spolupráce na prázdninových soutěžích pro děti s ČT Déčko, soutěž o oblíbené informační centrum 2019, soutěž turistických propagačních materiálů, sčítání návštěvníků TIC, registrace symbolu „i“ apod. Originálním počinem, který má dostatečný potenciál stát se tradiční akcí, je Den turistických informačních center, který se poprvé v historii ČR uskutečnil ve čtvrtek 24. října 2019 v rámci Světového dne pro rozvoj informací. Do této akce se zapojilo takřka 180 informačních center z celé České republiky.

Přejme asociaci do dalšího čtvrtstoletí hodně vydařených aktivit a činností, pozitivní vliv na rozvoj turistiky a mnoho štěstí a entusiasmu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here