Rádi bychom vám představili pracovníky Turistického informačního centra v Jindřichově Hradci

0
665

֎ Prosím, řekněte nám něco o informačním centru, kdy vzniklo?

Infocentrum města Jindřichův Hradec bylo otevřeno 1.srpna 1995 a je umístěno na stále stejné adrese v centru města na pěší zóně v ulici Panská. Pokud vstoupíte do našeho Infocentra, tak vás s úsměvem obslouží Jana Popelková a Pavlína Pípalová. Činnosti, které souvisí s chodem celého oddělení a infocentra, tj. prezentace města a regionu, marketing, akce, propagační materiály, účetnictví, destinační management, spolky aj. zajišťují Zuzana Bedrnová a Barbora Píšová. Členem týmu je i Marcela Kozlová, šéfredaktorka Jindřichohradeckého zpravodaje, který je každý měsíc k dispozici v tištěné i elektronické podobě.

֎ Vzpomenete si na nějaké kuriózní dotazy návštěvníků infocentra?

Ano. Již několik let jedna naše kolegyně tyto kuriozní, netypické a zábavné dotazy zapisuje a jednou je možná vydáme knižně. Zde je ukázka některých z nich:
– A íčko je co?
– Jsme tu tejden, tak povídejte!
– Vono už tu není papírnictví? (po patnácti letech na stejné adrese)
– Máte obrazový atlas brouků?
– Kde je ten nultý poledník? (Jindřichovým Hradcem prochází 15.poledník východní délky)
– A jak jezdí ta jednostopka? (myšleno úzkokolejka)
– Půjčujete párty stany?
– Máte školní křídy?
– Máte zmrzlinu?
– Máte rybičky?

֎ Jaké je Vaše oblíbené místo v okolí, které není běžně známé z bedekrů, ale přesto stojí za návštěvu?

Turisty vyhledávané jsou především objekty v historické části města, ale já naprosto zbožňuji náš městský park, okolí řeky Nežárky a všechna tato klidová místa. Jindřichův Hradec je součástí turistické oblasti Česká Kanada a mým oblíbeným místem je okolí Ratmírovského rybníka a Hamerského potoka.

֎ Jaký je Váš oblíbený regionální produkt, který osobně doporučujete?

V Jindřichově Hradci máme dvě likérky. Za zmínku a za hřích určitě stojí výborné likéry z rodinné likérky Hill´s Liquere nebo vyhlášený rum Jindřichohradecký tuzemák s plachetnicí, který se vyrábí v likérce Fruko-Schulz.

֎ Jak jste pracovali a zvládli těžké období pandemie ve vašem infocentru?

V období pandemie, kdy bylo naše infocentrum uzavřeno jsme připravovali dva nové průvodce, aktualizovali webové stránky, připravovali prostory na letní sezónu, prezentovali město v médiích pomocí motivačních soutěží a snažili jsme se tento čas smysluplně využít pro naší další práci, na kterou v letní sezóně není nikdy čas. V období od března do června jsme tři z našeho pětičlenného týmu pracovaly jako dobrovolnice v jindřichohradeckém očkovacím centru, kde jsme zabezpečovaly administrativní činnost. Všem nám moc chybělo společné potkávání se s turisty a kolegy na veletrzích a výstavách a díky práci v očkovacím centru jsme si toto vzduchoprázdno nečekaně příjemně a lidsky vyplnili.

Děkuji za rozhovor paní Z. Bedrnové
–RED

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here