Rádi bychom vám představili pracovníka Turistického informačního centra v Klášterci nad Ohří.

0
860

֎ Prosím, řekněte nám, odkud pocházíte a jak dlouho pracujete v informačním centru?

Jmenuji se Martina Cajthamlová, pocházím z Kovářské, což je malý horský městys v Krušných horách nedaleko Klášterce. Když mi bylo 5 let, přestěhovala jsem se o 400 m níže. A to do města Klášterce nad Ohří, které se vine údolím řeky Ohře mezi Krušnými a Doupovskými horami. V informačním centru pracuji již 15 let ve skvělém kolektivu.

֎ Vzpomenete si na nějaké kuriózní dotazy návštěvníků infocentra?

Za ta léta co tu pracuji, jsem se setkala s návštěvníky s úsměvnými ale i s méně úsměvnými kuriózními dotazy. Před časem na náměstí nedaleko infocentra stávala malá kavárna. Majitelé vlastnili krásného loveckého psa a kavárnu pojmenovali U Ohaře, kterého měli i v logu. Německá turistka se mě ptala, proč, že mají psa v logu… to jako jedí psy? A ty další? Například se návštěvníci ptali, kde najdou radnici, a naše informační centrum sídlí ve sklepních prostorách radnice nebo si mysleli, že jsou v jiném městě …a mnoho jim podobných dotazů.

֎ Jaké je Vaše oblíbené místo v okolí, které není běžně známé z bedekrů, ale přesto stojí za návštěvu?

V našem okolí se nachází mnoho kouzelných míst, kde ráda trávím čas na procházce s vnoučaty nebo se psem. Krásná je například cesta podle řeky do Perštejna, kde se cestou ocitnete na kouzelné vyhlídce na řeku Ohře a Doupovské hory. Nebo s pejskem ráda chodím „ke mlejnu“ směrem k zaniklé obci Podmilesy, klidné místo nad obcí Ciboušov, kde kdysi stával mlýn a odsud po cestě v klidu lesa do vesnice Louchov ke smírčímu kříži. Zde většinou nepotkám ani živáčka což je skvělý relax po rušném dni.

֎ Jaký je Váš oblíbený regionální produkt, který osobně doporučujete?

Vřele doporučuji Klášterecké Priessnitzovy zábaly Mamavis, nebo také skvělý je také Klášterecký knedlík. Samozřejmě nesmíme zapomenout na Klášterecké oplatky pečené přímo tady u nás a zakoupit je můžete v IC v lázních Evženie a samozřejmě porcelán. Stojí zde druhá nejstarší porcelánka v Čechách, její výrobky zná celý svět pod názvem Thun 1794.

Děkuji za rozhovor RED

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here