ROZHOVOR S PRACOVNICÍ TIC v Jablonci nad Nisou

0
1086

Rádi bychom vám představili v tomto vydání obětavou pracovnici turistického informačního centra, která podává informace v TIC v domě manželů Scheybalových v Jablonci nad Nisou.

Prosím, řekněte nám, odkud pocházíte, jak dlouho pracujete v infocentru?

Jmenuji se Regina Fučíková a v infocentru pracuji letos už desátým rokem, pokud započítám i mateřskou dovolenou, ze které jsem se letos v srpnu vrátila.

Představte čtenářům vaši funkci a činnost v informačním centru.

Činnost v infocentru je velmi pestrá a vyžaduje spolupráci všech pracovníků. Zahrnuje přímou komunikaci se zákazníky na přepážce, prodej suvenýrů, map a knih, ale i „neviditelné“ činnosti, jako jsou pravidelné aktualizace propagačních materiálů, prezentace TIC na veletrzích a výstavách cestovního ruchu a kontakt s partnerskými městy Jablonce. Kromě toho pořádáme různé akce jako např. Den evropského dědictví, Jablonecké kostely otevřeny, v letní sezóně zajišťujeme také výstupy na radniční věž. K našemu infocentru patří i kostel sv. Anny a Památník Jany a Josefa V. Scheybalových, kde se konají pravidelné výstavy.

Zažila jste nějakou kuriózní situaci ve své práci?

Bylo jich mnoho a v paměti mně utkvěla paní, která chtěla darovat svou lebku po smrti k výzkumným účelům. Nevěděla na koho se obrátit a napadlo ji turistické informační centrum. Na internetu jsme vypátrali příslušnou nemocnici a předali jí kontakt. Po čase se vrátila a moc nám děkovala za pomoc. S nemocnicí sepsala darovací smlouvu a celá záležitost byla vyřízená.

Jaké je Vaše oblíbené místo v okolí, které není běžně známé, ale přesto stojí za návštěvu?

Osobně vyhledávám klidnější místa, která nejsou tolik turisticky známá. Jedním je část naučné stezky Jany a Josefa V. Scheybalových. Vede z Jablonce přes Rychnov, kde bydlím a rychnovskou část stezky využívám po práci k procházkám s pejskem. Jsou odtud překrásné výhledy na Jizerky, Ještědský hřbet a vzdálené Krkonoše.

Jaký je Váš oblíbený regionální produkt, který osobně doporučujete?

Jablonec je městem bižuterie, která ho proslavila široko daleko. Dámám bych doporučila skleněné perličky od jablonecké firmy Perlex, které mohou zakoupit přímo u nás v infocentru nebo v podnikové prodejně v Jablonci nad Nisou.

Jak by zněla pozvánka do Vašeho města, regionu, informačního centra?

Náš kraj je proslavený bižuterií, turistikou a sportem. Turisty bych pozvala do Jizerek na některou z krásných kamenných rozhleden, milovníky bižuterie na každoroční srpnovou výstavu Křehká krása. Ve městě je také spousta obchodů a v hledání pomůže leták “Kam za sklem a bižuterií v Jablonci”. V létě určitě nezklame naše krásná přehrada a v zimě Jizerská magistrála se spoustou upravených běžeckých tratí. Z nejbližších podzimních akcí nás čeká tradiční Den památek 14. 9. a Jablonecké podzimní slavnosti 19. – 21. 9.

Děkuji za rozhovor. –red–

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here