Rádi bychom vám představili jednoho pracovníka, který poskytuje informace v Regionálním turistickém informačním centru Krkonoše, Vrchlabí.

0
1565
bty

Prosím, představte se nám krátce. Odkud pocházíte, jak dlouho pracujete v informačním centru?

Jmenuji se Karla Svatá, cestovní ruch mne vždy lákal jako obor a i přesto, že jsem ho nikdy nestudovala, podařilo se mi získat práci v infocentru, přímo ve Vrchlabí – bráně Krkonoš. Původně pocházím z jiné části republiky, z malinko nižších Krušných hor, a v Krkonoších žiji od svých 10 let. Dolní Lánov, kde bydlím, je malá obec, tam turistů moc nepotkáte, zato ve Vrchlabí v letní sezoně se dveře v infocentru nezavřou. Pracuji zde 4 roky.

„Představte čtenářům magazínu vaši práci v informačním centru.

Práce v infocentru je velice všestranná. Ať už za vámi přijdou s jakýmkoliv dotazem turisté či místní obyvatelé, musíte být neustále připraven s chladnou hlavou „lovit“ odpověď v paměti nebo i na internetu a s úsměvem jim být schopen poradit a pomoci. Nejvíce však žádají návštěvníci radu či doporučení k turistice, cykloturistice v regionu. Náplní práce je nejen podávat informace, ale také nabízíme prodej suvenýrů a sbírkových předmětů, knih, pohlednic, map atp. Dále služby jako předprodej vstupenek, kopírování, tisk, nebo směna Eur jsou velmi poptávané. Také pracujeme s několika webovými portály, kam zadáváme akce, aktuality z dění ve Vrchlabí i v regionu, tipy na výlety, plníme celoroční kalendář akcí Krkonoš a tvoříme sezonní přehledy.

Zažila jste nějakou kuriózní situaci ve své práci?

Pár kuriózních dotazů jsem zažila, ať už telefonických, mailových či osobních. Tak například mne nepřestane bavit dotaz – kdy jede autobus na Sněžku (na Sněžku se lze dostat pouze pěšky či lanovkou), kdy letos bude padat sníh (dotaz v červnu), zda bude sníh na Vánoce, či Silvestr, kdy je nejlépe přijet fotit zlaté listí na stromech na podzim, než spadne…, nebo jde o poznávání různých předmětů (většinou nějakých součástek) a poté doporučení, kde se dají koupit a podobné pátrací akce. Někdy by se nám opravdu hodila věštící koule, anebo alespoň rosnička se 100% předpovědí.

Jaké je vaše oblíbené místo ve vašem okolí, které není tak známé, ale stojí za návštěvu?

Ráda se dívám z vršku dolů, takový jeden krásný pohled je například z Předních Rennerovek, nebo Böhnischových bud. Okolo vody je vždy příjemná procházka, a to je další má oblíbená – podél Labe ve Vrchlabí ke kapličce sv. Anny se studánkou.

Jaký je váš oblíbený regionální produkt?

Mám ráda kávu, tak tedy čerstvě pražená káva z trutnovské rodinné pražírny Volkafe.

Jak by zněla pozvánka do vašeho informačního centra, potažmo města?

Horské městečko se spoustou kulturního i sportovního vyžití, ležící v údolí Labe a s pohádkovými vyhlídkami z přilehlých vršků do kraje, to je Vrchlabí, mám ho ráda, a stále je vidět, že peníze se investují do obnovy budov a oprav hlavních ulic i zákoutí. Prostě, přijeďte a uvidíte sami :-), každý si tu najde své.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here