TOP AKCE V TŘEBONI – KTEROU VYBERETE, JE JEN NA VÁS

0
1522

V Třeboni, jak začne sezóna, následuje jedna akce za druhou. Jedna zajímavější než druhá, přesvědčte se sami a některou nezapomeňte vybrat.

Anifilm, Dračí Svět, Concertino Praga, Okolo Třeboně, Třeboňská Nocturna, Třeboňský divadelní festival, Historické slavnosti Jakuba Krčína, Lázeňská Třeboň, Myslivecká Třeboň, Čochtanova Třeboň, Rybářské slavnosti a termíny mnoha dalších zajímavých akcí.

PAMÁTKY
Divadlo J.K. Tyla
Historie divadelnictví v Třeboni začala již v polovině 16. století hrami na biblické náměty ve zdejším klášteře. Za posledních Rožmberků se provozovalo divadlo na zámku. Josef Kajetán Tyl hostoval v Třebonidvakrát – v letech 1852 a 1856. Divadlo, které dnes nese jeho jméno, bylo vybudováno v roce 1833.

Dům Štěpánka Netolického
Dům najdete v historickém jádru města, na Masarykově náměstí. Je v něm zřízeno návštěvnické centrum a stálá interaktivní vzdělávací expozice, která je věnována Třeboňskému rybníkářskému dědictví a osobnosti rybníkáře a stavitele Štěpánka Netolického.

KAM, KDYŽ PRŠÍ
Státní zámek Třeboň
V roce 1366 se vlastníkem třeboňského panství stal rod Rožmberků. V roce 1602 si Petr Vok z Rožmberka vybral Třeboň za své sídelní město. Roku 1660 připadlo panství mocnému rodu Schwarzenbergů. Roku 1958 byl třeboňský zámek, který patří k největším zámeckým komplexům v České republice, vyhlášen národní kulturní památkou. V současné době nabízí svým návštěvníkům prohlídkové trasy
a historické expozice. V zámeckém areálu je také přírodovědná expozice Dům přírody Třeboňska.

TRHY 2018
Trhy jsou čím dál oblíbenější tradiční formou přímého prodeje, místem kontaktu výrobce se zákazníkem a zároveň jsou i společenskou událostí.

V roce 2018 se můžete těšit na tyto trhy:
14. 4. Květinová Třeboň + trh
5. 5. Anifilm + trh
26. 5. Otevírání lázeňské sezóny + trh
9. 6. Vítání léta s Mildou Dubulíkem + trh
30. 6. Okolo Třeboně + trh
7. 7. Prázdninový trh
21. 7. Historické slavnosti Jakuba Krčína + trh
28. 7. Pivovarské slavnosti + trh
4. 8. Lázeňská Třeboň + trh
11. 8. Myslivecká Třeboň + trh
18. 8. Rybářské slavnosti + trh
29. 9. Svatováclavské slavnosti + trh

www.itrebon.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here