NOVÁ TURISTICKÁ SEZÓNA V JINDŘICHOVĚ HRADCI

0
1251

Nová turistická sezóna v Jindřichově Hradci má pro vás připravenou řadu nových akcí a zážitků. Máte se na opravdu na co těšit, vyberou si děti i rodiče, kamarádi cestovatelé a návštěvníci města.

Děti zabaví návštěva Staré radnice, která pro sezónu 2018 připravila vernisáž nové výstavy „Pohádky nejen na večer“ s novým tématem Trnkový svět.

V Domě gobelínů bude největším lákadlem letošní sezóny velká výstava věnovaná výtvarnici Jaroslavě Pešicové, kde návštěvníci uvidí její rozměrné tapiserie.

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec pro Vás v tomto roce připravil výstavu „Dokonalý diplomat – Černínové jako vyslanci, cestovatelé a sběratelé“, která se bude věnovat rodu Černínů a jejich roli v diplomacii. Výstava bude k vidění od 21. 7. do konce listopadu.

Zámecký mlýn nabízí stálou expozici věnovanou historii rybníkařství, lesnictví a voroplavby na Jindřichohradecku. Novinkou bude výstava věnovaná postavě českého génia Járy Cimrmana, která bude zahájena vernisáží 19. května.

Protože letos 31. května uplyne 100 let od úmrtí Tomáše Krýzy, chystá Muzeum Jindřichohradecka pro návštěvníky speciální komentované prohlídky jesliček s restaurátorkami a konzervátory.

V Muzeu fotografií navštivte výstavu „Rok 1918 na fotografiích“. Výstava vychází z originálů ve Sbírce Scheufler a bude doplněna básněmi k tématu a archivními fotografiemi událostí v Jindřichově Hradci a okolí a potrvá od 29.4. do 30. 12.

 

Informační středisko město Jindřichův Hradec
Panská 136/I, 377 01 Jindřichův Hradec
Tel.: +420 384 363 546
E-mail: info@jh.cz
www.infocentrum.jh.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here