POLIČSKÉ AKCE ZA HRADBAMI MĚSTA

0
1223

Prstenec městského opevnění, zesílený 19 půlválcovými věžemi, dosahuje délky 1220 m a patří k nejzachovalejším ve střední Evropě. Rozhodně si ho při vaší návštěvě nenechte ujít!

Velmi pěkná je také procházka okolo hradeb v městském parku nebo posezení u hradeb v jedné z poličských hospůdek. Gotické opevnění města Poličky patří ve svém půdorysu k nejlépe dochovaným městským fortifikacím v České republice. Ochozy rekonstruovaných částí hlavní hradby s několika věžemi jsou zpřístupněny pro veřejnost v doprovodu průvodce. Prohlídka zahrnuje odborný výklad u modelu města, který přibližuje podobu Poličky ve 14. století. Poté následuje vlastní výstup na hradební ochoz.

Polička dětem – Městské muzeum v Poličce zve děti a jejich rodiče na tyto výstavy: ZNÁMÉ I NEZNÁMÉ PODOBY RADKA PILAŘE (2. 5.– 2. 9.), představí tvorbu vynikajícího malíře, ilustrátora a autora znělky televizního Večerníčku a pohádkového loupežníka Rumcajse. Děti se mohou těšit na výtvarné hry, zaměřené na rozvoj fantazie, myšlení a rozvoj jemné motoriky, na Večerníčka a příběhy o loupežníku Rumcajsovi. Dospělí na grafiky, objekty, fotografie, asambláže a koláže známého výtvarníka.

FENOMÉN MERKUR (9. 5.–2. 9.) – představí historii této slavné stavebnice a ukáže, jaké pozoruhodné věci lze ze stavebnice sestavit. Výstava je doplněna unikátními modely postavenými z Merkuru – auta, traktory, lokomotivy, obří jeřáby, ruské kolo nebo Eiffelovu věž. Výstava zve ke hře, a to přímo v tvořivé herně.

KRÁLOVSTVÍ PANENEK (29. 5.–2. 9.) – ožijí staré porcelánové, papírové, látkové i celuloidové panenky různého stáří, malé i velké, oblečené v nádherných róbách i prostých šatech. Součástí výstavy budou tematické koutky, kde si návštěvníci mohou mnohé vyzkoušet a pohrát si. Výstava proto bude doplněna dobovými interiéry, modely různých kuchyněk, ložnic, obývacích i dětských pokojíčků. Více na: cbmpolicka.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here