KRÁLOVSKÁ DOVOLENÁ NA LIPNĚ

0
1561

Unikátní destinací pro letní rodinnou dovolenou je Lipno nad Vltavou. Na jednom místě se zde spojuje celá řada zážitků, které si užijí malí i velcí. Jedinečné výhledy ze Stezky korunami stromů, cyklistické výlety kolem největšího českého jezera i plavby na plachetnicích a člunech po jeho hladině.

Největším zážitkem pro děti je návštěva rodinného parku Království lesa. Park je zasazen do malebného šumavského lesa, který ukrývá spousty prolézaček, provazových lávek, domečků z akátového dřeva, obří nafukovací trampolíny i stádo živých koziček. Děti se také přiučí o životě lesních zvířat nebo o vlastnostech dřeva díky interaktivním edukačním prvkům. V Království na Vás čeká také občerstvení, díky kterému zde vydržíte celý den.

V sousedství parku naleznete Stezku korunami stromů. Na její 40 m vysokou věž vás zavede pozvolně stoupající dřevěná bezbariérová lávka, která se proplétá mezi korunami stromů. Cestou Vás čeká několik adrenalinových a edukačních zastávek a těšit se můžete i na novinku v podobě Ptačí stezky. Na té mohou děti obdivovat dřevěné modely ptáčků žijících v okolí, jejich hnízdní budky a také se dozví informace o jejich životě. V letošní sezoně jí doplní nevšední ptačí hodiny, které nabídnou hlasy jednotlivých ptačích druhů. Cestou dolů se můžete svézt na jednom z nejdelších suchých tobogánů v Čechách.

Jednou z variant, jak se od Stezky dostat zpátky k jezeru, je jízda na sjezdové koloběžce. Její trasa vede po bezpečných cestách a na 3,5 km dlouhé projížďce si užijete i nový lesní úsek plný terénních nerovností a zatáček. Další atrakcí je Floutrejl, 5 km dlouhá rodinná terénní cyklotrasa. Tento pozvolný sjezd na kole z kopce Vás zavede do lesů na severní straně areálu.

Lipenské jezero přímo vybízí k vodním radovánkám. Užijete si projížďky na šlapadlech, populárních paddleboardech, ale i na plachetnicích a elektročlunech, které nabízí místní půjčovna. Na plachetnici a člun navíc nepotřebujete žádné speciální oprávnění. Pro vyznavače cyklistiky je v půjčovně připravena celá řada biků včetně elektrokol, koloběžek nebo inline bruslí, se kterými můžete vyrazit na jezerní cyklo-inline stezku.

Destinace Lipno nabízí celou řadu ubytování. Hotely, rodinné apartmány a prázdninové domy. Největší dobrodružství si ale užijete pod stanem nebo v karavanu v Campingu Modřín přímo u jezera Lipno. V kempu jsou pro děti připraveny každodenní animační programy, při kterých je bude bavit oblíbený maskot lišák Fox. Pokud se počasí na Lipně nevydaří, zábavu si užijete v Aquaworldu Lipno nebo ve velkém kuličkovém hřišti Hopsárium. Z Lipna můžete vyrazit také do okolí a navštívit Národní park Šumava nebo historické město Český Krumlov, které je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Infocentrum Lipno
E-mail: infocentrum@lipno.info
www.lipno.info

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here