Vánoční dárek ze Znojemska

0
773

První adventní středu se v historickém centru Znojma, přímo pod Radniční věží, otevře speciální „dárkové okénko“ ZnojmoRegionu. Nabídne regionální produkty místních výrobců, ale i dárkové poukazy na služby cestovního ruchu.

Kdo hledá tip na originální vánoční dárek nebo chce svým přátelům a příbuzným věnovat něco ze Znojemska, měl by se zastavit ve znojemské Obrokové ulici u Radniční věže. Každou adventní středu, vždy od 9 do 19 hod., tu své „dárkové okénko“ otevře destinační společnost ZnojmoRegion zastřešující cestovní ruch celé turistické oblasti Znojemsko a Podyjí. Na výběr přitom budou jak malé drobnosti pro potěchu oka, tak velmi hodnotné dary.

V nabídce budou výborná znojemská vína a unikátní vinné parfémy, regionální piva i pivní gastro-speciality, džemy a povidla, výrobky z ručního papíru, výpravné knihy, pravěké šperky nebo hudební CD. Chybět nebudou dárkové poukazy nabízející turistické služby v průběhu roku 2021 – vouchery na ubytování, stravování, wellness, sportovní aktivity nebo adrenalinové zážitky. Podrobnější přehled vánočních dárků ze Znojemska uvádíme níže…

Vánoční „dárkové okénko“ bude každou adventní středu – tedy 2., 9., 16. a 23. prosince 2020, provozovat destinační společnost ZnojmoRegion. Podle slov předsedkyně společnosti, Marie Tesařové, jde o nabídku členů
a partnerů ZnojmoRegionu a jakousi alternativu za tradiční vánoční trhy, které se v průběhu prosince s největší pravděpodobností nebudou smět vůbec konat. „Zapojujeme se tak aktivně do znojemského adventního programu a přicházíme s nabídkou dárků od regionálních výrobců či služeb cestovního ruchu, kteří v současnosti díky omezujícím nařízením vlády třeba ani nesmějí mít otevřeno,“ dodává.

„Dárkové okénko“ bude umístěno v kanceláři ZnojmoRegionu na Obrokové ulici č. 2/10 (hned pod TIC Znojmo
u dominanty města – Radniční věže). Myšlenka nabídnout různorodé regionální dárky na jednom místě v centru Znojma se tu zhmotní vůbec poprvé. A proč právě ve středu, vysvětluje Irena Navrkalová, tajemnice společnosti: „Chtěli jsme naši nabídku spojit s živými trubačskými koncerty z Radniční věže, které budou probíhat právě
o adventních středách vždy od 18 hod. Zároveň je středa úředním dnem, kdy řada místních občanů chodí vyřizovat své záležitosti na městský úřad v našem sousedství. Mohou tak snadno spojit příjemné s užitečným…“.
Samozřejmě, pokud dojde v průběhu prosince k rozvolnění vládních korona-opatření, bude otevřeno nejen okénko, ale celý prostor kanceláře ZnojmoRegionu.

Co však určitě ocení úplně každý, je fakt, že veškeré nabízené dárky zde budou prodávány za stejné ceny, za které byste je sehnali přímo u výrobce či poskytovatele dané služby. Můžete si je tu také nechat rovnou zabalit do speciálního znojemského balícího papíru, který letos zdarma rozdává město Znojmo.

Jaké konkrétně budou nabízené Vánoční dárky ze Znojemska?

Kromě kvalitních vín ze Znojemské vinařské podoblasti zde seženete dárkové sady pivních speciálů ze Znojemského městského pivovaru nebo z Hasičského pivovaru Bítov, který slibuje i exkluzivní limitovanou edici Russian Imperial Stout. Nabídne také (a bude to vůbec poprvé mimo vlastní bítovskou provozovnu) své gastronomické rarity – pivní želé a pivní sirup pro výrobu domácí nealkoholické limonády. Díky specializovanému vinařskému portálu VINOTRH, bude k dostání také dárková dřevěná kazeta se 6 druhy vín, které jsou speciálně vybrány a chuťově sladěny k jednotlivým svátečním chodům – těšte se na exkluzivní vína vhodná ke štědrovečerní rybě, ke sladkému cukroví, k divočině na Štěpána i na Silvestrovské bublinky.

Zážitky bez hranic slibují dárkové poukazy na virtuální realitu nebo laserovou střílečku v INFINITY Laser Game ve Znojmě – v současnosti nejmodernější laser arénu v České republice. Další voucher přinese možnost libovolného utrácení v areálu Excalibur City, a to včetně Merlinova dětského světa nebo Muzea Terra Technica. Speciální poukázky na ubytování i stravování nabídne Vranovská pláž; PREMIUM Hotel Znojmo přidá dárkové poukazy na zdejší gastronomické zážitky nebo špičkové wellness služby, a zapojí se i Vodácké centrum Stará vodárna Znojmo, a to dárkovým poukazem na zážitkový vodácký kurz na rakouské Salze či zapůjčení rodinné lodě na klidné řece Dyji. Příjemnou domácí pohodu zaručí poslech CD s Cimbálovou muzikou Antonína Stehlíka anebo krásné diáře
a přáníčka z ručního papíru
vyrobeného tradičním manufakturním způsobem v Ruční papírně Stará škola Želetice.

Zajímavé originály zde nabídne Znovín Znojmo. Kromě špičkových vín bude totiž jeho nabídka obsahovat i unikátní vinné parfémy nebo vystřihovánku, papírový betlém, který zdobí malované pozadí v podobě Louckého kláštera, kostela sv. Mikuláše a Radniční věže – slavných symbolů města Znojma. Betlém jistě ocení rodiny s dětmi a ten, kdo má doma malého Indiana Jonese, jistě přivítá i dárek z archeologického muzea ve Vedrovicích: pravěký šperk. Vedrovická nabídka však zahrne i voňavé pytlíčky s bylinkami ze zdejší muzejní zahrádky. Jihomoravské muzeum
ve Znojmě pro změnu nabídne své výpravné publikace, a to včetně kuchařky s původními regionálními recepty. Budete-li podle nich péct něco sladkého, jistě oceníte věhlasné meruňkové džemy a švestková či hrušková povidla z Bohutic.

Sortiment bude v průběhu adventu neustále doplňován
a podrobnosti o jednotlivých dárcích a jejich dodavatelích zveřejňovány na facebookovém profilu ZnojmoRegionu nebo v aktualitách na www.znojmoregion.cz, kde bude možné si dárky předem vybrat a objednat k vyzvednutí.

FOTO: Originální malovaný betlém se znojemskými dominantami si doma snadno vystřihne a složí každý sám. (Foto archiv Znovín Znojmo)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here