Sklizeň a oslavy v Dolním Poohří

0
682

K tradicím Dolního Poohří neodmyslitelně patří na závěr léta oslavy sklizně. Připojte se k farmářům a pěstitelům a slavte s nimi úrodu vína, cibule, jablek nebo chmele.

65. ročník Žatecké Dočesné se letos koná 2. a 3. září v královském městě Žatci, založeného v roce 1004. V centru města můžete ochutnat piva z celého světa nebo se zapojit do soutěží v ručním česání chmele či tanci s korbelem piva na hlavě. Doprovodný kulturně-hudební program se bude odehrávat na čtyřech pódiích. Vstupné se platí pouze do Letního kina. Ostatní scény jsou zdarma. Sklizeň vína se tradičně oslavuje také v Kadani ve Františkánském klášteře. Svatováclavské vinobraní se bude konat 24. září od 10 hodin v klášterních zahradách. Nabídne prohlídky sklepů, ochutnávku moštu, burčáku i vína a doprovodný kulturní program.

VIII. ročník Cibulových slavností v Račeticích se letos koná 17. září. Nabízí bohatý kulturní program v podobě hudebního festivalu, ukázky zemědělských strojů a atrakce pro děti. Můžete těšit na spoustu cibulových pokrmů, farmářský jarmark a na další gastronomické zážitky.

Město Podbořany si letos připomíná 660 let od první písemné zmínky. Oslavy probíhají také na podzim. V sobotu 10. září je připravena pro zájemce historická procházka městem a pro děti stezka s plněním úkolů. Následující víkend budou slavit i podbořanští dobrovolní hasiči, a to 150 let od založení sboru. Těšit se můžete na koncerty, přednášky o historii v muzeu a v listopadu otevření výstavy Češi z Volyně.

Destinační agentura Dolní Poohří, o. p. s.
nám. Prokopa Velkého 1951
438 01 ŽATEC
Provozovna: Chmelařské muzeum
nám. Prokopa Velkého 1952, 438 01 Žatec
Tel.: +420 731 086 714
E-mail: dolnipoohri@gmail.com
www.dolnipoohri.cz
FB: DolniPoohri

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here