TRADICE PŘEDÁNÍ SVĚTLA SVATÉ BARBORY V MOSTĚ

0
1698

Svatá Barbora si už chystá svůj šat. Není divu. Již brzy, v pátek 6. prosince ji čeká každoroční ceremoniál předání světla primátorovi města Mostu. A na to musí být vše potřebné nachystané.

To základní zůstává každý rok stejné. Průvod uniformovaných havířů za svitu loučí a v doprovodu řízné dechovky vyrazí úderem 17. hodiny od nákupního střediska Rozkvět v centru Mostu směrem k Centralu, kde jsou naplánována dvě zastavení za zpěvu hornických karmín. Odtud Barbora s havíři a malými permoníčky zamíří na krásně nazdobené 1. náměstí, protože tu již budou probíhat vánoční trhy. Mezitím je vždy naplánované nějaké překvapení pro přihlížející, a ani letos tomu nebude jinak. Poté Barbora zamíří k pódiu, kde předá své kouzelné světlo primátorovi. Vánoční atmosféru můžete v podkrušnohorském Mostě nasát již od 29. listopadu, kdy na 1. náměstí začínají vánoční trhy, které trvají až do 22. prosince. Trhy s tradičním prodejním sortimentem provoní vanilka, svařené víno a medovina. O víkendech trhy navíc doplňuje kulturní program.

Most patří mezi nejlépe vánočně nazdobená města v regionu. Chcete-li zažít tu pravou sváteční atmosféru, určitě do Mostu v adventním čase zamiřte. Přivítají vás nejen monumentální vánoční strom, ten se společně a během kulturního programu rozsvítí prvně 1. prosince v podvečer, a vkusně nazdobená kašna na náměstí, ale třeba se necháte zlákat i na mobilní kluziště nacházející se v blízkosti náměstí.

 

Turistické informační centrum
statutární město Most
Radniční 1/2, 434 01 Most
N 50°30’10.720” E 13°38’25.183”
Tel.: +420 476 448 220 (223), +420 774 105 314
E-mail: infocentrum@mesto-most.cz
www.mesto-most.cz
www.imostecko.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here