MONÍNEC JE PRO LYŽAŘE OPĚT JEDNIČKOU

0
1014

Areál Monínec je také letos jedním z prvních domácích středisek, kde si může každý zalyžovat. Sezóna pro veřejnost v areálu startuje již v sobotu 16. listopadu. Novinkou pro zimní sezónu je na Monínci mimo jiné i tubing.

V Areálu Monínec je od poloviny listopadu pro veřejnost k dispozici horní část Hlavní sjezdovky, kterou obsluhuje vlek kotva, a dále pak lyžařská škola. Tu najdete u Hotelu Monínec a sousedící budovy Nová Javorka. Celodenní lyžování pro dospělého je v předsezóně za zvýhodněnou cenu 480 a pro dítě za 385 korun, pokud si zájemce pořídí skipas přes e-shop. Na pokladně přímo v areálu pak zaplatí dospělý 515 korun. Cena za dítě zůstává stejná. Veřejnost může samozřejmě v případě denního lyžování využít i levnější dvou a čtyřhodinové tarify.

V prvních týdnech provozu areálu se jezdí vždy od pátku do neděle od 9.00 do 16.00 hodin. Večerní lyžování je od úterý do soboty od 18.00 do 21.00 hodin. S plným provozem areálu se počítá zhruba od počátku vánočních svátků.

„Technologii Snowfactory, jež vyrábí sníh i při teplotách nad nulou, úspěšně využíváme poslední tři roky. Snowfactory nám umožňuje otevřít dřív, než je tomu ve většině ostatních areálů. Zvýšený zájem o lyžování na Monínci potvrzuje, že to byla cesta správným směrem,“ vysvětluje Jaroslav Krejčí ml., ředitel Areálu Monínec.

Sníh, který technologie Snowfactory vyrábí, je bez jakýchkoliv chemických přísad a je založený pouze na dvou hlavních zdrojích – vodě a vzduchu. Vyrobené ledové šupinky mají teplotu -5 °C. Vzhledem k této nízké teplotě tak vytváří vlastní chlazení, díky čemuž výsledný sníh taje velmi pomalu.

Nalevo od spodní stanice lanovky bude pro zimní sezónu nově připravený tubing. Za jednu jízdu návštěvník zaplatí 30 a například za 10 jízd celkem 200 korun.

 

Sjezdovky a další tratě

Hlavní sjezdovka má na Monínci celkovou délkou 1200 metrů. Její provoz obsluhuje čtyřsedačková lanovka s přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu, která je v provozu nejen v zimě, ale i v létě. Horní část této sjezdovky obsluhuje v délce cca 600 metrů vlek kotva. V areálu je také navíc 170 metrů dlouhá Hotelová sjezdovka.

Půjčovny lyžařského vybavení a skipark

U dolní stanice lanovky je nejen pokladna skipasů, ale také půjčovna lyžařského vybavení společnosti Intersport. V prostorech je navíc i menší prodejna Intersportu. Školní skipark je nalevo od lanovky. Je mimo jiné vybavený jezdícím pásem a navazujícím vlekem Poma. Součástí skiparku je i menší půjčovna lyžařského vybavení. Skipark slouží klientům lyžařské školy. V horní části areálu je vedle Hotelu Monínec depandance Nová Javorka. Poskytuje nejen kvalitní ubytování, ale také zázemí pro horní lyžařskou půjčovnu a lyžařskou školu.

 

Ubytování

Ubytování v areálu Monínec je pro všechny zajištěno ve stejnojmenném hotelu, kde je také restaurace a vnitřní bazén s vířivkou a saunou. Další ubytování nabízí stejnojmenné apartmány či penziony Čertovka a Nová Javorka. Ta vznikla na místě původního penzionu a byla otevřena teprve vloni v prosinci. U dolní části lanovky je navíc restaurace M2. Ve stejné budově najdou návštěvníci také moderní dětskou hernu s nabídkou hlídání dětí.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here