Hlinsko láká k návštěvě i v zimě

0
685
Město Hlinsko není typickým horským městem, přesto zde naleznete dostatek zimních radovánek. Ožívají tradiční zvyky a nadílka sněhu probudí i místní sjezdovky ve SKI areálu. Okolní krajina je jako stvořená pro běžkaře. Trasy, které se kolem Hlinska protahují pro tyto účely, navazují na další stezky, které vás dovedou až do širokého okolí, lze zde vymyslet spousty krásných výletů.

Jedním ze zajímavých tipů na výlet může být i akce 30. prosince s názvem Silvestr na Chrudimce. Jedná se o turistickou tečku nejen pro členy klubu turistů v Hlinsku, ale pravidelně se k prameni Chrudimky vydávají i stovky návštěvníků.

Muzeum v přírodě Vysočina láká k prohlídce Betléma s průvodci po celý rok a tedy ani zima turistům dveře nezavře. Na Veselém Kopci je pro návštěvníky připraven program, který přiblíží tradiční zvyky, k vidění bude vánoční výzdoba, která provázela adventní čas v minulosti. Tato výstava bude přístupná od 27. listopadu do soboty 5. prosince, kdy vyvrcholí Předvánočním jarmarkem s lidovými výrobci.

Pokud píšeme o zimních radovánkách v Hlinsku, tak k nim neodmyslitelně patří masopust. Po několik desítek generací udržují místní obyvatelé prastarý obyčej, při němž ožívají tradiční masky a zvyky. Pro svoji jedinečnost byly Vesnické masopustní obchůzky a masky na Hlinecku v roce 2010 zapsány na Reprezentativní seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO.

Akce pro veřejnost, kterou se v Hlinsku s masopustem loučíme, se nazývá Rozloučení s masopustem a tuto zimu to připadne na krásné datum 22.2.2022.

Turistické informační centrum Hlinsko
E-mail: ic@hlinsko.cz
Tel.: +420 731 697 418

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here