LIŠÁK FOX CHYSTÁ PRO MALÉ LYŽAŘE NOVÝ PROGRAM

0
1217

Animační programy pro nejmenší lyžaře, bohatá nabídka plná pohádek a poučení – to je novinka, kterou připravil Skiareál Lipno na tuto zimu. Scénář programů chystá lišák Fox, který se představí i v hlavní roli.

Více zábavy pro děti přímo na svahu chystá před začátkem letošní sezóny Skiareál Lipno. Ve spolupráci s lyžařskou školou zpestřil animační programy – veselý a zároveň poučný pohádkový program, ve kterém bude hrát hlavní roli maskot areálu, oblíbený lišák Fox. Navazuje tím na úspěšné léto, kdy se staly animační programy velice vyhledávanými. „Za sebe mohu slíbit, že tolik legrace a pohádek jako Lipno plánuje tuto zimu, jsme ještě neviděli,“ uvádí mluvčí areálu Vojen Smíšek.

Stejně jako v loňském roce, klade Skiareál Lipno důraz na bezpečnost při lyžování. Kromě Skipatroly, kterou zavedl v sezoně 2017/18, se letos pravidla bezpečného lyžování promítnou právě i do animačních programů. „Chceme děti učit hrou. Měly by si osvojit pravidla FIS 10. Máme ověřeno, že 90 procent lidí, kteří přijedou k nám na hory, je nezná. Všude na svahu jsou vyvěšená, upozorňujeme na ně, ale není to nic platné,“ uvádí koordinátorka animačních programů Kateřina Bečičková s tím, že takto si děti důležitá pravidla osvojí hned od mala. „Ta nejdůležitější pravidla se stala součástí hry. Malí diváci získají informace tou nejpřirozenější formou,“ doplnila Bečičková.

V praxi to bude vypadat tak, že mezi dětmi, které se budou učit lyžovat ve Fox parku, se objeví lišák Fox a ten dětem zábavnou formou poukáže na to, co je při lyžování nebezpečné. Děti ho opraví a řeknou, co je při lyžování správné. Scénky se budou opakovat každé dvě hodiny.

Tato prevence je dalším ze způsobů, kterými skiareál posiluje bezpečnost při lyžování. „Jsme rodinné lyžařské středisko, a proto je pro nás bezpečnost klientů na sjezdovkách klíčovým tématem,“ doplnil Smíšek.

10 pravidel FIS pro chování na sjezdových tratích shrnuje to, jak se mají lyžaři na sjezdovce chovat. Jsou to mezinárodně uznávané regule, které platí na sjezdovkách po celém světě.

1. Ohled na ostatní lyžaře
2. Zvládnutí rychlosti a způsobu jízdy
3. Volba jízdní stopy
4. Předjíždění
5. Vjíždění a rozjíždění
6. Zastavení
7. Stoupání a sestup
8. Respektování značek
9. Chování při úrazech
10. Povinnost prokázání se

V rámci animačních programů je také připraveno zbrusu nové divadelní představení O dvanácti měsíčkách, které se bude hrát každou sobotu odpoledne přímo ve Fox parku. V hlavních rolích se představí Kateřina Bečičková a lišák Fox.

„Nepůjde o tradiční ztvárnění této pohádky, ale bude mnohem veselejší. Délka představení bude zhruba 30 minut,“ uvedla Bečičková.

Stejně jako v minulém roce se bude ve Fox parku konat tzv. Vítání hostů, při kterém v neděli v 19 hodin večer přijíždí na sjezdovku na rolbě lišák Fox a vítá děti, které si za ním přijely zalyžovat. Děti čeká zábavný program a soutěže o zajímavé ceny. V úterý a ve čtvrtek se bude konat tradiční bobování s lišákem Foxem. Lipenský maskot se ujme také pravidelných rozcviček, kterými začíná výuka v lyžařské škole. Odpolední program zpestří lyžařům na Lipně další animační programy, kdy se budou děti přetahovat, stavět pevnosti, nebo se budou koulovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here