Turistické informační centrum první krok na vašich cestách

0
680

Potřebujete solidní mapu, pohled, tip na další výlet? Navštivte informační centra, v létě mají otevřeno v týdnu, v sobotu i neděli

Turistická informační centra (TIC) pro vás mají aktualizované a ověřené kontaktní údaje, provozní doby, vstupné i novinky památkových objektů, muzeí a dalších turistických atraktivit, koupališť, atp. Výhodou TIC je, že se nachází v centru města, většinou na náměstí.

V informačních centrech můžete očekávat nejširší výběr pohlednic různých vydavatelů. Máte na výběr také z množství suvenýrů a upomínkových předmětů. Získáte zde mapu příslušné oblasti, můžete zabrouzdat na internet, zjistit si vlakové a autobusové spojení, ověřit si předpověď počasí a přímo získat tipy na výlety, které budou alternativou k vašemu plánu, jak strávit svoji dovolenou v místě vašeho pobytu. Z více než 490 certifikovaných infocenter má absolutní většina TIC otevřeno v sobotu a ¾ TIC i v neděli. Délka provozní doby se liší v závislosti na atraktivitě místa.

Spravte to TO! Léto s Déčkem

Do letní prázdninové hry s Českou televizí, jejímž cílem je podpořit výlety a cestování dětí po České republice, se letos zapojuje 75 turistických informačních center napříč celou ČR.

Už se ví, že Déčko je těžce porouchané. Roztřepená duha, špunti nafouklí jak balónky poletují vzduchem, slunce se kutálí po nakloněné podlaze. Nic nefunguje, jak má. Z rozbitých útrob Déčka se sype záplava šroubků a koleček. Úkolem dětí je sbírat chytré lidské vynálezy a posílat je na Déčko, aby je Prga mohla použít jako součástky do rozbitého stroje a postupně ho opravit.

Do prázdninové hry jsou kromě infocenter zapojeny hrady, zámky, muzea a další turisticky atraktivní místa. Děti, které se soutěže zúčastní, musí o prázdninách alespoň na 3 taková vybraná místa jet a získat zde hesla, která zadají na webové stránce www.spravtetoto.cz

Anketa „Oblíbené informační centrum roku 2022“

Anketa popularity turistických informačních center již odstartovala a potrvá do 31. srpna 2022. V anketě je zapojeno více než 490 certifikovaných turistických informačních center, hlasování probíhá na webu partnera soutěže www.kampocesku.cz. Vstoupit do soutěže lze také přes web asociace www aticcr.cz.

Hlas můžete poslat z jedné IP adresy jednomu infocentru v každém z 14 krajů ČR. Pro eliminaci vícečetného hlasování je při hlasování jako identifikátor použit e-mail hlasujícího. V soutěži bude vylosováno 14 hlasujících, kteří budou za svůj hlas odměněni. Nezbytnou podmínkou pro zaslání ceny je následné poskytnutí poštovní adresy výherce vyhlašovateli po oznámení výhry hlasujícímu.

Vítězná informační centra v každém z krajů budou slavnostně vyhlášena a oceněna.

www.aticcr.cz
www.facebook.com/aticcr

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here