Dlouhonozí skřítci chystají k Vánocům novou pohádku

0
654

Mnohým dětem i dospělým již není třeba představovat Dlouhonohé skřítky, kteří žijí na březích řeky Labe pod zámečkem Větruše a starobylým hradem Střekov v Ústí nad Labem. Znát je mohou z pohádky nebo třeba z různých akcí, na kterých se s nimi bylo možné dokonce potkat.

Kdo by je přeci jen neznal, tomu prozradíme, že jsou to zkušení mágové, spjatí s přírodou a vstřícní k lidem. Mají za úkol chránit kouzelnou rybku, která sem připlavala až z Prahy.

A právě Dlouhonozí skřítci představí před Vánocemi novou pohádku s názvem Dlouhonozí skřítci a ztracená listina.

Co se stane, když se ztratí kouzelná listina? Budou se dít zvláštní věci… Ovšem Dlouhonozí skřítci to nenechají jen tak. Jsou sice malí, ale přesto jsou to ti praví strážci podivuhodné listiny. Listiny historické, ve které se úplně poprvé píše o královském městě Ústí nad Labem. A to už v roce 1249! Skřítkové se v tomto novém příběhu vydají za zlodějem, který tuto listinu odcizil. Za pomoci profesora Všudybýlka a Krákory se postupně ocitnou na různých místech ústeckého okolí. Dopadnou nakonec zloděje, nebo listina nenávratně zmizí? Rozuzlení se skrývá na konci příběhu.

Svůj nový příběh plánují Dlouhonozí skřítci představit během prosince 2020. Pro více informací sledujte www.usti-nad-labem.cz nebo facebookový a instagramový profil Ústí nad Labem – volný čas.

 

Informační středisko města Ústí nad Labem
Mírové náměstí 1/1
Tel.: +420 475 271 700
E-mail: info.stredisko@mag-ul.cz
www.usti-nad-labem.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here