Originální dárky z Poohří pod stromečkem

0
690
Foto: Jan Kučera

Kniha? Mobil? Bačkory? Vánoční dárkové rituály si můžete zpestřit originálními dárky, jaké nekoupíte nikde jinde, než v Poohří. Získáte nejen zajímavý dárek, ale také radost z vybírání a nakupování krásných předmětů i dobrý pocit z podpory regionálních producentů. Co zajímavého se dá v Poohří pořídit?

Foto: archiv Ateliéru Eiwan

Jedinečné dekorace, tvořené z místní opuky, říčních kamínků z Ohře nebo pískovce z Lázních Mšené, doplněné přírodními artefakty či ušlechtilými nerosty – to jsou výtvarná díla z Ateliéru Eiwan v Evani u Libochovic. V malé rodinné dílně manželů Hrubých se vyrábí originální pítka z pískovce do zahrad, svícny či kamenné mýdlenky a misky. Specialitou ateliéru jsou „létající kameny“ – závěsné dekorace, zvonkohry a světlohry. Pro ty, kdo hledají skutečně luxusní a originální dar, tvoří Alena Hrubá přírodní plastiky a sošky.

Foto: Jan Kučera

Radost z nakupování poskytuje návštěva obchůdku manželů Kantových v Lubenci, který je doslova nabitý věcmi pro radost. Jejich dílna Skloart se zaměřuje na umělecké vitráže a vůbec práci se sklem. Své blízké můžete potěšit šperky ve stylu Tiffany nebo závěsnými dekoracemi na okna, luxusní Tiffany lampou či lustrem. Novinkou dílny jsou originálně zdobené sklenice, skleničky a vázy.

Foto: Pavel Špás

Patříte-li mezi dárce, kteří dávají přednost dárkům zkonzumovatelným, najdete v Poohří pestrou nabídku produktů z darů místní přírody. Ovocný lihovar, pálenice a moštárna Karfíkův dvůr v Košticích vyrábí přírodní likéry, destiláty a pálenky. Zdejší specialitou je Koštický jablečný destilát, tedy vlastně calvados, nebo Koštický bylinný destilát se specifickou chutí a vůní ze směsi bylin a koření podle staré receptury. „Dětskou“ verzí výrobků z místního ovoce jsou pak mošty z Moštárny Louny, vyráběné za studena a šetrně pasterizované, čímž si zachovávají všechny důležité vitamíny. Dolní Poohří, uchované v lahvích, nabízí rodinné vinařství Wilomenna z Chlumčan na Lounsku mladé vinařky Kateřiny Mikulíkové. Vinařství navazuje na tradici sahající do 14. století a hrozny zde dozrávají na vulkanických svazích Blšanského Chlumu.

Foto: Pavel Špás

Výrobky mají díky certifikátu POOHŘÍ regionální produkt® zaručenu originalitu původu i kvalitu. Většinu z nich si můžete koupit i prostřednictvím e-shopů.

Kde nakoupit:
Ateliér Eiwan: www.eiwan.cz
Skloart Lubenec: www.skloart.cz
Karfíkův dvůr: karfikuvdvur.webz.cz
Moštárna Louny: www.mostarnalouny.cz
Vinařství Wilomenna: www.wilomenna.cz

Destinační agentura Dolní Poohří
E-mail: info@dolnipoohri.eu
Tel.: +420 731 086 714
www.dolnipoohri.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here