Mělnické kulturní léto – moře zábavy a kulturních zážitků nejen pod širým nebem

0
906

Letošní ročník Mělnického kulturního léta přináší bohatou nabídku pro všechny generace na několika místech historického města, z nichž každé překvapuje jiným podmanivým geniem loci.

Na náplavce u řeky 9. a 10. 7. proběhne druhý ročník riverfood festivalu Moře u Mělníka.
Návštěvníci se mohou těšit nejen na divadelní představení Šťastný princ na Lodi Tajemství, ale také na bohatý doprovodný program a pestrou nabídku gastronomických specialit.
V historickém centru města na náměstí Míru potěší 28. 7. příznivce absurdního rapového
maximalismu Kapitán Demo. Odpoledne a večer tu 10. 8. budou patřit akrobatické novocirkusové skupině Chůdadlo, která postupně odehraje hned tři představení Drak, Jiří a věž, Elementálové a Půlnoční cirkus. 11. 8. se uskuteční koncert legendy české hudební scény, skupiny Vltava. Herečka a skvělá zpěvačka Bára Poláková vystoupí 18. 8. Posledním velkým letním představením na náměstí Míru bude 25. 8. Vysoké snění, vystoupení V.O.S.A Theatre na originálních vysokých strojích na principu velocipédů. Pátky na náměstí Míru budou od 9. 7. patřit tradičním komorním koncertům Blues před Dírou.
Na náměstí Míru a v přilehlém centru města proběhne 14. 8. první velká letošní slavnost vína, Mělnický košt, degustační akce mělnických vinařů. Letní program v sadech u Masarykova kulturního domu zahájí 26. 7. koncert Velkého dechového orchestru.
Pestrá nabídka akcí dokazuje, že Mělnické kulturní centrum, Mekuc, v létě nespí. Zážitkem
pro malé i velké bude 27. 7. odpolední program souboru Waxwing Theatre Stínohry s loutkami a stínovým divadlem, večer pak loutková tragikomedie Rok prasete. 1. 8. zde koncertuje OffBeat Orchestra, 2. 8. zhlédnou diváci v MKD životopisný snímek Jiří Suchý: Lehce s životem se prát, 3. 8. přiveze divadelní soubor Lokvar pohádkové představení
pro děti Český Honza LOKVAR i adaptaci díla Josefa Váchala Krvavý román. 4. 8. roztancuje děti Bombarďák, určen jim je i Ptačí cirkus souboru Basta fidli 5. 8.

Nové divadlo Mělník odehraje 6. 8. komediální muzikálovou hříčku Libushe. 8. 8. potěší příznivce dechové hudby Velký dechový orchestr při MKD Mělník Letním koncertem, 9. 8. v sadech u MKD zazpívá smíšený sbor Chrapot.
Na své si přijdou i příznivci výstav. V galerii Ve Věži vystřídá výstavu linorytů Magdaleny Rutové LINO 15. 7. kolekce uměleckých prací Ester Nemjó pod názvem Rybí hubička růžová. 26. 7. bude v MKD zahájena výstava vítězných fotografií mezinárodní soutěže Jazz World Photo. Městská knihovna Mělník nabídne od 24. 8. výstavu Zachuchleno na
motivy oblíbené počítačové hry Chuchel od renomovaného českého studia Amanita Design.
Novinkou letošního Mělnického kulturního léta je veřejný poslech audioknih na Žlutém ostrově, ostrůvku zeleně před městskou knihovnou na náměstí Karla IV.

http://www.mekuc.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here