Prázdninová pozvánka do Dačic

0
972

Nejvýchodněji položené město Jihočeského kraje je vhodným výchozím bodem pro toulky přívětivou krajinou Podyjí a České Kanady.

Blahodárně na tělo i duši působí procházky podél Moravské Dyje s řadou malebných zákoutí. Zamiřte do kopců Javořické vrchoviny nebo si vyšlápněte na kole na bizoní farmu na Rožnově, hrad Landštejn, na rozhlednu U Jakuba nebo se zajeďte vykoupat na Zvůli.
I přímo ve městě je spousta zajímavých míst – státní zámek Dačice, vyhlídka z renesanční věže, první kostka cukru na světě, letecké muzeum Viléma Götha, křížová cesta … Lákavá je procházka zámeckým parkem, kterou můžete zakončit v tamní útulné kavárně.

O prázdninách si po výletu či túře můžete dopřát osvěžení na městském koupališti a večer kulturní zážitek v rámci dačického kulturního léta.
• 1.– 11. července – Dačická kostka – hudebně divadelní festival na zámeckém nádvoří
• 24. července – Házení kozla z věže – historická slavnost
• 14. srpna – Prázdninové hraní Pod Lipkami – program pro děti a rodiče
• 16.–21. srpna – Dačická řežba – řezbáři, sochaři, kováři, keramické dílny a sklářská huť se představí v rámci oblíbeného sympozia přímo v centru města

Informace o dalších akcích, program kina, předprodej vstupenek, stejně jako tipy na zajímavé výlety do okolí získáte na Infocentru Dačice, které se těší na vaši návštěvu.

http://www.dacice.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here