JARO SE BLÍŽÍ I DO ČESKÉ KANADY

0
837

Pro nadcházející sezónu vám má naše město opravdu co nabídnout. Bude to pestré a bude toho dost. Pokud už jste začali plánovat kam vyrazit na jednodenní výlet nebo na vícedenní dovolenou, určitě zahrňte do plánů i Českou Kanadu a Jindřichův Hradec.

Nejvíce potěšíme milovníky hvězd a vesmíru. Naprostou novinkou pro rok 2020 je v Jindřichově Hradci otevření planetária. Planetárium („sférické kino“) umožní milovníkům vesmíru sledovat hvězdy, planety, mlhoviny, hvězdokupy a další vesmírné jevy, tak jak jsou vidět ze Země, ale i v prostoru a čase.

Od dubna můžete opět zavítat na některou z prohlídkových tras Státního hradu a zámku, který je třetí největší památkový komplex v České republice. Po zimní krátké pauze, budete moci také navštívit Dům gobelínů, kulturních tradic a řemesel, interaktivní muzeum s ukázkou tradičních technologií ručního tkaní tapiserií nebo Muzeum Jindřichohradecka s největším lidovým mechanickým betlémem na světě – Krýzovými jesličkami. V Muzeu fotografie a moderních obrazových médií můžete očekávat poutavý výstavní program oblasti fotografie a filmu a pochutnat si na lahodné kávě v muzejní kavárně. I Výstavní dům Stará radnice přichystal nové a zajímavé expozice na rok 2020. Jindřichohradecká úzkokolejka připravuje vylepšení divácky atraktivního interaktivního kolejiště a spoustu dalších tipů pro děti.

V centru města si také nenechejte ujít unikátní a turisticky vyhledávanou aquashow sv. Florián. Kombinace světelných efektů, videoprojekce a obrazců za pomoci padající vody poskytuje nádhernou podívanou. Tato fontána je jediná svého druhu v České republice.

Jako každý rok, i v roce 2020 plánuje město spoustu zajímavých akcí. Letos se akce ponesou v duchu oslav 800 let výročí města.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here