Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec

0
1056

Jindřichohradecký zámek představuje rozsáhlou soustavu středověkých a renesančních staveb, vytvářených postupně po čtyři století. Nejstarším stavbám je 800 let. Návštěvníci mohou zámek poznat v několika prohlídkových trasách, z nichž každá v sobě skrývá interiéry a umělecké předměty, které lze spatřit jen v jindřichohradeckém zámku.

Za nejcennější interiéry, jejichž význam přesahuje hranice České republiky, se považuje rytířský sál gotického paláce, jehož stěny zdobí Legenda sv. Jiří, vymalovaná roku 1338, zvláště dobře dochovaná, 500 let stará a nadále provozuschopná černá kuchyně a mimořádné zelené renesanční pokoje Adamova stavení. Vpravdě unikátní je manýristický hudební pavilon Rondel, po staletí využívaný zámeckými majiteli k reprezentaci a přijímání významných hostů, korunovaných hlav i předních politiků císařského dvora. Rondel, tak jako nemnoho dalších, do dnešní doby většinou nedochovaných staveb, připravoval svým návštěvníkům zvláštní překvapení, nazývané „Skrytá hudba“.

Nádvoří zámku jsou v průběhu letní sezóny dějištěm tradičních i ojedinělých, pro veřejnost pořádaných událostí, kterými jsou divadelní, operní a jiná hudební představení nebo historické slavnosti.

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec
Tel.: +420 384 321 279
E-mail: jindrichuvhradec@npu.cz
www.zamek-jindrichuvhradec.cz

www.ceskainspirace.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here