VÝSTAVA BABIČČINA BARUNKA – 200 LET OD NAROZENÍ BOŽENY NĚMCOVÉ

0
1083

Od prvního února do 19. dubna 2020 probíhá v prostorách Regionálního muzea v Litomyšli výstava Babiččina Barunka, připomínající výročí 200 let od narození slavné české spisovatelky Boženy Němcové. Vzhledem k tomu, že Němcová v Litomyšli během svého života dvakrát pobývala, nelze jubileum pominout, přestože její přítomnost v Litomyšli je spojena spíše s koncem jejího života.

Výstava shrnuje zásadní události života Boženy Němcové, věnuje se také oběma litomyšlským etapám i pobytu na Horách u České Třebové. Regionální muzeum má to štěstí, že uchovává osobní předměty Boženy Němcové, které návštěvníci výstavy jistě ocení.

DOPROVODNÝ PROGRAM:

1. únor–21. červen
Srdečně Vaše Božena Němcová

K výstavě Babiččina Barunka je připraven nezvykle pestrý doprovodný program ve spolupráci s Městskou galerií Litomyšl a Městskou knihovnou Litomyšl, protože Božena Němcová je spjata s knihami i výtvarným uměním. Program je výzvou pro jednotlivce, rodinné týmy nebo školní kolektivy, aby se o spisovatelčině životě dozvěděli něco víc zábavnou formou. V každé instituci je možnost vyzvednout si hrací kartu a sesbírat tři různá razítka za splněný program. Vyplněnou ji pak stačí odevzdat v jakékoliv z pořadatelských organizací a čekat, zda právě vás 26. června 2020 nevylosujeme a neodměníme.

Za jeden z těchto programů získáte razítko v RML:

1. 2.–19. 4., kdykoliv v otevírací době, RML, výstava Babiččina Barunka

Vědomostní kvíz Co vše byste měli o Boženě Němcové vědět!

Pracovní list kvízu k vyzvednutí na pokladně, kde vám také zkontrolují odpovědi a dají razítko. List si ponecháte, protože jak jinak byste se k nově získaným znalostem mohli vrátit? Pro školní kolektivy možnost objednat dopředu komentovanou prohlídku na klimesova@rml.cz.

Samoobslužná rukodělná dílna – Náramek Boženy Němcové

Samoobslužná dílna určená malým parádnicím. Cena 20 Kč.

www.rml.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here