Krásy podzimních Litoměřic můžete obdivovat kdykoli

0
659

Přijměte pozvání do malebného historického města v srdci Českého středohoří. Pro vaše toulky městem si můžete i v těchto dnech vybrat ze třech tematických prohlídkových tras, které vám představí to „nej“ z Litoměřic!

Trasa číslo 1: Kdo se to na nás dívá

Litoměřice se mohou pyšnit řadou soch od slavných autorů, stejně jako pamětních desek. Jen na náměstí jich na vás čeká hned několik, kopie nejstarší exteriérové plastiky ve městě v podobě sochy Rolanda, barokní sousoší, busta José Rizala a mnoho dalších. Vydejte se na procházku, na které se seznámíte s těmi nejvýznamnějšími díly.

Trasa číslo 2: Po stopách Karla Hynka Máchy

Osud mu moc nepřál a jeho život mu ukrátil na pouhých 25 let. Přesto za sebou zanechal skvělou literární tvorbu. Máchovy schody zkrášlující historické hradby, odlitek Myslbekovy sochy K. H. Máchy na úpatí Mostné hory a řadu dalších míst spojených se slavným českým básníkem můžete sami prozkoumat.

Trasa číslo 3: Litoměřice a baroko

Sled historických událostí odstartoval v 17. století architektonickou obnovu města, na níž se podílelo mnoho významných stavitelů. Jen málo tvůrcům se ale podařilo poznamenat svým uměním město v takovém rozsahu jako Giuliu a Octaviu Borggiovým. Projděte si trasu svým tempem a vychutnejte si barokní skvosty Litoměřic. Jde o pohledy, které každé oko potěší.

 

Informační centrum
Mírové náměstí 16/8a, Litoměřice
Tel.: +420 416 916 440
E-mail: info@litomerice.cz
www.litomerice.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here