Do Velkého Meziříčí za zážitky a krásami okolní přírody z vyhlídkových míst

0
625

Malebné město mezi řekami můžete spatřit z dálničního mostu Vysočina, který je svojí výškou 77m nejvyšší a druhý nejdelší na D1.

Již z dáli je vidět zámek, který se tyčí na skále a letos zve na nové expozice. Další impozantní stavbou je kostel sv. Mikuláše, jehož Vyhlídková věž se otevřela veřejnosti a po vyjití 153 schodů nabízí vyhlídku na celou památkovou zónu i významné dominanty. Věž má výšku 64 metrů a je na ní umístěno šest zvonů. Na věži kostela jsou umístěny hodiny
s největším prosvětleným ciferníkem ve střední Evropě.
Letos ale návštěvníky věže čeká hned několik novinek a překvapení, ke kterým patří především nová výstava o věži samotné, ale i o historii a dalších zajímavostech města. Překvapením je poutavá, interaktivní hra nazvaná Záhada prvního hodináře, která je určena pro děti i zvídavé dospělé a provede je jednotlivými podlažími, až na samotnou vyhlídku. V každém patře je čeká úkol.
Ve věži můžete navštívit byt věžníka, uvidíte chlívek s kozou, model města ve 3D a nechybí ani kiosek s upomínkovými předměty.
Další vyhlídkou je rozhledna Fajtův kopec ve tvaru šroubovice, kdy při jasném počasí jsou v dáli vidět vrcholky Alp. Jinak skýtá krásný pohled na město a jeho široké okolí s působivými mosty. Ve tmě svítí a pyšní se několika tituly jako rozhledna roku nebo nejhezčí rozhledna v České republice. Oblíbená vyhlídka ve městě Tři kříže má svoje mystické
kouzlo a nedaleká rozhledna Rubačka otevře pohled na Velké Meziříčí.

http://www.turistikavm.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here