Hořice lákají na památky i zábavu

0
645

Město Hořice je přirozenou vstupní branou do regionu Podkrkonoší. Díky ideální poloze, množství unikátních pískovcových památek a široké škále sportovních možností je ideální destinací na výlet i kvalitní dovolenou. Osvědčenou atrakcí budou i letos organizované
prohlídky po nejzajímavějších místech Hořic s průvodcem.

Chlumíčkova lesní a Trubičková stezka pro děti

Lesní stezka z Hořic k secesnímu přírodnímu koupališti Dachova, vedoucí krásnou přírodou nad údolím řeky Bystřice, je lemována množstvím herních a naučných prvků pro děti i dospělé. Děti se zde dozví leccos o obyvatelích lesní říše a zabaví se na mnoha různých prolézačkách. Příjemnou zastávkou je lesní pramen Kalíšek s křišťálově čistou vodou.
Trubičková naučná stezka je vedena v krásném prostředí Smetanových sadů, po vyluštění kvízu jsou děti odměněny diplomem a sladkou odměnou.

Muzeum veteránů Czech Road Racing
Bohatá sbírka historických motocyklů a předmětů vztahujících se k hořickému přírodnímu okruhu v unikátním prostředí barokního zámku. Letošní výstava je věnována 60. výročí prvního poválečného závodu. Otevřeno od 20. května do 15. září. Zábavná expozice překvapí interaktivností nejen děti, ale i dospělé, návštěva vhodná za každého počasí!

Hořicemi po vlastní ose s průvodcem Smart Guide

Letošní novinkou v oblasti cestovního ruchu je mobilní aplikace Smart Guide. Turisty seznámí s dvaceti nejzajímavějšími památkami Hořic. Výhodou je individuální přístup a tempo procházky podle vlastního
uvážení.

Muzeum letos láká na drahé kameny                                                                      Stálá expozice Od kamene k soše v hořickém muzeu, která je zaměřena za těžbu a umělecké zpracování pískovce, se v letošní letní sezóně rozroste o výstavu drahých kamenů, které našly uplatnění již v pravěku a byly nalezeny v oblasti Podkrkonoší a Českého ráje.

Rozhlédni se, člověče!
Z rozhleden Hořický chlum a Masarykova věž samostatnosti jsou ty nejkrásnější výhledy do Podkrkonoší i Polabí. Ta druhá je navíc unikátním památníkem s muzejní expozicí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Léto s Kartou návštěvníka                                                                                      Letošní sezónní novinkou je zavedení Karty návštěvníka. Jejím smyslem je podpořit cestovní ruch ve městě systémem slev pro turisty ve vybraných podnicích, sportovních areálech a památkách, kde se předloží. Zdarma je k dispozici v infocentru, pro její uplatnění stačí vyplnit stručný dotazník, který poslouží k interní analýze v dalším směřování města jako významného turistického cíle.

Kontakt:

Městské informační centrum Hořice
Tel.: +420 492 105 432
E-mail: infocentrum@horice.org
http://www.horice.org

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here