Letní Česká Lípa

0
1057

Přijeďte do České Lípy strávit svůj letní prázdninový čas. Pamětihodnosti ve městě i blízkém okolí, přírodní zajímavosti, množství turistických stezek i cyklostezek, možnosti vodní turistiky, kulturní akce, to vše tvoří pestrou paletu pro všechny.

Máte-li rádi historii, využijte nabídku regionálního turistického informačního centra a poznejte Českou Lípu při komentované prohlídce. Prohlídky města jsou pro malé i velké návštěvníky. S dějinami města se můžete také seznámit v Archeologickém muzeu Šatlava. Nezapomeňte navštívit rovněž Centrum textilního tisku s interaktivní expozicí historie potiskování textilu a vodní hrad Lipý, kde se kromě běžných komentovaných prohlídek konají rovněž divadelní představení, koncerty a promítání v letním kině.
U vodního hradu vás navíc čeká venkovní výstava „Příběh vodního hradu“ a na náměstí T. G. Masaryka venkovní výstava unikátních velkoformátových historických fotografií s názvem „Kus domova“. Zde také každou prázdninovou středu zpestří od 17 hodin hudební vystoupení amatérských kapel v rámci akce „Rozehrajeme náměstí .
Baví vás pohyb a nevydržíte chvíli na místě? Nasedněte na kolo a projeďte se po některé ze zdejších cyklotras a cyklostezek. Z České Lípy se můžete vydat všemi směry. Procházejí tudy dvě regionální cyklotrasy a přímo ve městě začínají tři cyklostezky.
Skvělým zážitkem pro vás i vaše děti bude jízda na koloběžce, kterou si můžete vypůjčit na Panské skále u Kamenického Šenova. Po cyklostezce Varhany se pak jednoduše svezete až do České Lípy. Koloběžky si můžete půjčit také v samém centru města v informačním centru a na dalších místech v České Lípě a okolí.
Cestovat však nemusíte jen po souši. Vydejte se z Novin pod Ralskem po řece Ploučnici,
proplouvejte členitými meandry, překonávejte stromy padlé přes řeku i místa, kde se řeka dělí do mnoha ramen, a užijte si nezapomenutelnou plavbu do České Lípy.
Hladinu adrenalinu si můžete zvýšit také ve Wake sport parku Dubice na okraji města, kde vás čeká wakeboarding, paddleboarding a vodní lyže. Děti se tu vydovádí u vodních herních prvků a vea ve 3D bludišti, ti starší si mohou zahrát plážový volejbal, minigolf nebo stolní tenis.
Zažijte letní Českou Lípu, těšíme se na vás.

Kontakt:
Regionální turistické informační centrum
tel.: +420 734 260 895, 487 881 105-106
E-mail: rtic@mucl.cz
f: Město Česká Lípa
mestoceskalipa
www.mestoceskalipa.cz
www.turistika.mucl.cz
| foto: Vít Černý

 

 

 

 

3D bludišti, ti starší si mohou zahrát plážový vo- lejbal, minigolf nebo stolní tenis.
Zažijte letní Českou Lípu, těšíme se na vás.
Letní Česká Lípa
Přijeďte do České Lípy strávit svůj letní prázdninový čas.
Pamětihodnosti ve městě i blízkém okolí, přírodní zajímavosti, množství turistických stezek i
cyklostezek, možnosti vodní turistiky, kulturní akce, to vše tvoří pestrou paletu pro všechny.
Regionální turistické informační centrum
 +420 734 260 895, 487 881 105-106
◇ rtic@mucl.cz
 Město Česká Lípa mestoceskalipa www.mestoceskalipa.c
www.turistika.mucl.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here