Rodinný areál Lipno zahajuje letní sezonu a představuje novinky

0
670

Se začátkem prázdnin se na Lipně otevírá nový rodinný hotel Element, resturace Stodola a cukrárna Povidloň. Všechny novinky jsou na dosah od oblíbených lipenských cílů jako je Stezka korunami stromů              a Království lesa. Doplní tak ubytovací kapacity a rozšíří nabídku pro kongresovou a gastro turistiku.

V srdci panenské přírody jižních Ćech se právě dnes otevřel nový čtyřhvězdičkový hotel Element. Hotel pro každou sezonu i příležitost nabízí kongresové zázemí pro až 500 osob a ubytování pro až 300 osob. Výhodou kongresového sálu je jeho vysoká variabilita a vysoce modreně vybavené konferenční prostory. Všech 96 pokojů splní náročná očekávání a požadavky hostů. Nabízí pokoje dvoulůžkové, mezonetové i rodinné. Ty dopřejí dostatek prostoru i soukromí rodinám s malými i odrostlejšími potomky. Přímo u recepce najdete také dětský koutek, v suterénu například kolárnu.

Na talíři tradiční šumavské recepty, ve sklenici tanková Plzeň

Na Šumavskou kuchyni na modrení způsob zve zcela nová restaurace Stodola. Základem jejího jídelního lístku je česká moderní gastronomie s tradičním základem v šumavské kuchyni. Pohodlně a s obsluhou tak můžete ochutnat tradičně netradiční koprovku, svíčkovou či žebra, ale také ryby z nedalekých sádek.

Ať už se zastavíte na oběd po procházce v korunách stromů, nebo uspořádáte firemní akci pro své kolegy, žíznit jistě nebudete. Nejčerstvější pivo z pivovaru Pilsner Urquell ze skvěle ošetřeného výčepu dostanete do mokré a vychlazené sklenice rovnou z tanku.  Restaurace Stodola se tak slavnostním naražením ve čtvrtek 1. července, tradičně v 18 hodin a 42 minut, stane jedinou restaurací na Lipensku, nabízející plzeňské pivo přímo z tanku.

Sladká tečka v Povidloni

Letošní další lipenskou novinkou je cukrárna Povidloň. S ní přichází na Lipno současná a neotřelá cukrařina. Stejně jako ve Stodole i tady se šéfcukrář Michal Mandys inspiruje v tradičních receptech a dává jim současný a moderní háv. Důkazem je Povidloň, který dal svůj název nové cukrárně. Původně staročeský Šumavský dezert, který dostal nový tvar a vzhled, ale neztratil nic ze své jedinečné chuti a bude tak jistě oblíbenou sladkou tečkou každého výletu na Lipno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here