Expozice PRINCIP BAŤA – výlet za silným příběhem

0
718

Historii firmy Baťa by měl znát každý Čech, a přitom je tolik lidí, kteří ani netuší, že se jednalo o firmu českou, založenou ve Zlíně teprve osmnáctiletým Tomášem Baťou a jeho dvěma sourozenci. Expozice PRINCIP BAŤA: dnes fantazie, zítra skutečnost, se snaží vyplnit informační vakuum, zaviněné komunistickou diktaturou  trvající pět dekád.

Tato expozice Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně ohromí návštěvníky všech věkových kategorií nejen samotným příběhem zrodu a rozvoje firmy Baťa, která se stala před 2. světovou válkou největším výrobcem obuvi na světě, ale také příběhem budování Zlína, jenž se pod baťovskou taktovkou stal z třítisícového městečka „československou Amerikou“.
Celý příběh ilustruje muzeum obuvi s více než šesti sty exponáty, výrobní linka, stylizovaná
prodejna, ševcovská dílna či dobové filmové reklamy firmy Baťa. Expozice vtáhne do příběhu velké i malé a jako třešničku si zde lze objednat i projížďku historickou kanceláří ve výtahu Jana Bati na nedalekém „mrakodrapu“, kde muzeum zajišťuje komentované prohlídky.
Expozici doplňují další dvě témata spojená se Zlínem: cestovatelské legendy Hanzelku a Zikmunda a jejich dvě cesty na fotografiích, exponátech a projekcích, a zlínské filmové ateliéry s jejich nejznámějšími tvůrci. Muzeum najdete v budově 14 bývalého továrního areálu ve Zlíně, v těsném sousedství autobusového a vlakového nádraží, na místě lze zajistit i parkování pro váš autobus.

– foto archív MJVM Zlín –

Otevřeno:
ÚT – NE 10.00 – 18.00
Vstupné:
(zahrnuje i vstup do aktuálních krátkodobých výstav muzea) základní 129 Kč, snížené 59 Kč, školní skupiny 25 Kč, rodinné 199 Kč.

http://www.muzeum-zlin.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here