Flascharův důl – ODRY

0
677

Historické důlní dílo z přelomu 19. a 20. století je zpřístupněno pro turisty od roku 2020 nedaleko města Oder. V dole se těžila břidlice, po ukončení hornické činnosti se důlní díla v této oblasti stala oblíbeným cílem trampů a dobrodruhů, kteří obdivovali jejich tajuplnost. Dnes se do nich můžete vypravit i vy.

Jaro je v plném proudu, netopýři již své zimoviště opustili a důl je připraven na svou druhou turistickou sezónu. V loňském roce jej navštívilo téměř 5 tis. návštěvníků, kteří měli možnost projít 400 m zpřístupněných důlních chodeb a několik dobývacích komor. Jednou z největších zajímavostí je těžbou odhalené čelo kamenné vrásy, která se prolíná jednou z komor. Na své si přijdou také milovníci adrenalinu, dvě patra dolu jsou propojena 20 m větracím komínem, ve kterém je dnes nainstalováno lezní oddělení. Kdo si na cestu po šikmých žebřících netroufá, může lezní oddělení obejít venkovními prostory.

Prohlídku je nutné si rezervovat na www.flascharuvdul.cz, zde najdete všechny informace potřebné k návštěvě. A že je na co se těšit!

A pokud už zavítáte k Flaschorovu dolu, byla by velká škoda neprojít si i naučnou stezku K Flascharovu dolu, která Vás seznámí s hornictvím, lesnictvím a dalšími vlastivědnými zajímavostmi Oderska.

Na trase o délce 3,5 km jsou informace prezentovány na 16 zastaveních, součástí stezky je i zajímavá Geologická expozice hornin Nízkého Jeseníku. Stezka je vhodná pro rodiny s dětmi a její zdolání nevyžaduje vysokou fyzickou zdatnost, větší část je vedena po lesních cestách, pro turisty je připraveno několik míst vhodných k odpočinku.

Informační centrum Odry
Masarykovo náměstí 16/25
74235 Odry
Tel.: +420 556 768 162/3
E-mail: infocentrum@odry.cz
www.odry.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here