Mělnické kulturní léto – umění, zábava, dobrodružství i relaxace

0
944

Letní program s prázdninovou atmosférou v historickém městě na soutoku Labe a Vltavy, Mělnické kulturní léto, vstupuje letos už do 10. ročníku.

Letošní ročník Mělnického kulturního léta přináší pestrou nabídku aktivit včetně několika novinek. Od 3. do 11. 7. se v Masarykově kulturním domě odehraje festival TADY VARY ve vašem kině, který divákům přinese ty nejlepší snímky světové kinematografie, vybrané pro letošní, nakonec neuskutečněný Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.

11. 7. proběhne na náplavce u řeky akce Moře u Mělníka – riverfood festival s bohatým doprovodným programem a divadelním představením na Lodi Tajemství Divadla bratří Formanů.

Zámek Mělník bude v historických kulisách bývalého sídla českých královen od 16. do 27. 7. hostit Letní scénu pražského Divadla na Maninách.

Od 27. 7. až do 2. 9. se návštěvníkům otevře Relaxační art park v sadech u Masarykova kulturního domu s téměř každodenním programem, který dokazuje, že Mělnické kulturní centrum, Mekuc, v létě nespí. Diváky čekají koncerty, divadelní i akrobatická představení, pohádky, promítání a další pořady pro děti, filmové projekce, akční scénické čtení LiStOVáNí
a bohatý výběr kreativních workshopů pro všechny věkové kategorie.

Výjimečným zážitkem bude například 5. 8. vystoupení novocirkusové umělecké skupiny Bratři v tricku, 9. 8. akrobatické představení Liščí víla souboru Aventyr na motivy japonské legendy, 10. 8. představení Letkyně tanečně-akrobatického tria Holektiv, 11. 8. videomapping v korunách stromů Světlo ve větvích od Raist.cz či 18. 8. dvě představení divadla Kampa – odpolední Škola Malého stromu a večerní Edith Piaf: Dnes nechci spát sama.

26. 8. čeká návštěvníky odpoledne a večer s uměleckou skupinou Chůdadlo, která představí loutkovou pohádku pro děti, workshop žonglování, klasickou tragédii Williama Shakespeara Romeo a Julie odehranou prostřednictvím artistických výstupů a tance a na závěr večera velkolepou fire show s hořící obří kostkou.

Hudebním bonbonkem bude mimo jiné 4. 8. Ester Kočičková & Moody Cat Band, 19. 8. Tereza Krippnerová & The Masters, 25. 8. Hromosvod či 30. 8. vystoupení Velkého dechového orchestru MKD Mělník.

Tečkou za prázdninami a slavnostním zahájením nové sezóny Mekuc 2020/2021 bude 2. 9. koncert hudebního uskupení Republic of Two.

Mekuc
U Sadů 323, 276 01 Mělník
Tel.: +420 315 622 612
E-mail: info@mekuc.cz
www.mekuc.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here