Město Kolín a jeho lákavá nabídka

0
998

Středočeské město Kolín zve k návštěvě řady cenných památek a zajímavostí, k poslechu hudby na koncertech Kolínského kulturního léta nebo k letnímu putování nejen pro rodiny s dětmi.

Za návštěvu stojí zejména chrám sv. Bartoloměje, hlavní dominanta a nejcennější architektonická památka města. Jeruzalém na Labi je kolínský židovský klenot, synagoga je jedna z nejstarších a nejcennějších synagog na území Čech, starý židovský hřbitov je považován za unikát. Krásný výhled na město i Polabí poskytne rozhledna Vodárna nebo věž Práchovna.

V okolí Kolína je krajina vhodná pro cykloturistiku, nabízí nenáročné trasy mírně zvlněným
terénem po místních silničkách a cyklostezkách. Vydejte se pozdravit medvědy od Kolína do lesoparku Borky, kde najdete i novou naučnou stezku, oblíbená cyklotrasa vede kolem Kolínské řepařské drážky, která pořádá od jara vyhlídkové jízdy vlaky taženými parní nebo dieselovou lokomotivou. Uniknout by vám neměl ani některý z koncertů Kolínského kulturního léta nebo letní kino v parku u Ztracené uličky.

Úplnou novinkou pro letní sezónu a babí léto je hra, kterou připravila Turistická oblast Kutnohorsko a Kolínsko. Hra je určena pro všechny milovníky památek i pro rodiny s dětmi, dobrodružné putování po Kutnohorsku a Kolínsku vás zavede na řadu známých, ale i zatím méně probádaných míst regionu. Mapy a hrací plány jsou k dostání v infocentrech.

Více informací najdete na webových stránkách a na sociálních sítích, kde můžete sledovat novinky a zajímavé tipy pro turisty.

Přijeďte se přesvědčit, že město Kolín má v létě co nabídnout.

Městské informační centrum Kolín
Na Hradbách 157, 280 02, Kolín I
Tel.: +420 321 712 021
Mobil: +420 774 138 197
E-mail: mic@mukolin.cz
www.kutnohorskokolinsko.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here