Speciální prohlídky Plzeňského historického podzemí za svitu baterek 28. až 30.června

0
564
Kam se vydat uprostřed parných dnů? Přece do podzemí! Příjemné klima namísto sluncem rozpálených ulic a především mnoho zajímavých informací a zážitků nabízí Plzeňské historického podzemí. Mimořádná příležitost objevit tajemství labyrintu chodeb pod západočeskou metropolí netradičně za svitu baterek se naskytne od pondělí 28.června    do středy 30.června v odpoledních hodinách. Prohlídky podzemí za svitu baterek jsou vždy velmi oblíbené. Rozhodli jsme se, že zpříjemníme konec školního roku, tak aby odpoledne měli rodiče s dětmi možnost za odměnu zažít nějaké zpestření. Proto se tyto výjimečné prohlídky konají jen od pondělí do středy v 16:30, 17:30 a 18:30 hodin. A vřele doporučujeme využít online prodej vstupenek, neboť kapacita je omezená.

Plzeňské historické podzemí je přístupné z původního právovárečného domu z 15. století, ve kterém dnes sídlí unikátní Pivovarské muzeum. Takzvaná lednice sloužila k uložení ledu, byla položena ve vyšším patře sklepů, odkud voda z tajícího ledu stékala do nižších prostor spilek a ležáckých sklepů a ochlazovala je. Podzemní prostory totiž sloužily k výrobě piva, skladování potravin, ale také jako obranný systém během dob nepokojů. Byly hloubeny postupně od konce 13. až do 18. století, někde vznikly až tři patra vzájemně propojených sklepů. Součástí hodinové prohlídky je 20 studní a jímek, které byly důležitým zdrojem vody, či vodárenská věž z 16. století – vzácná technická památka a nejlépe zachovaný objekt svého druhu v Čechách. Na závěr je připraveno příjemné zpestření pro zletilé návštěvníky v podobě „pivenky“, tu mohou směnit za 0,3 l piva Pilsner Urquell ve vybraných plzeňských restauracích.

Plzeňské historické podzemí je s délkou 13 km jedním z největších komplexů podzemních prostor u nás. Veřejnosti se otevřelo před více než 35 lety po pečlivých archeologických výzkumech a náročné obnově, která vyzdvihla staletou historii sahající až k počátkům města.  V podzemí se celoročně drží teplota kolem +6 °C, což oceníte především v parných letních dnech.

Více informací o speciálních prohlídkách za svitu baterek najdete zde:

https://www.prazdrojvisit.cz/kalendar-akci/podzemi-za-svitu-baterek-3/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here