Zastavte se v Orlických horách a Podorlicku

0
1010

Nejromantičtější pohoří České republiky se rozpíná od Olešnice v Orlických horách až po Červenou Vodu. Zpomalte a vnímejte zdejší klid i nádhernou přírodu hor a podhůří.

Dýchne na vás nezaměnitelná domácí atmosféra, doplněná pestrou a kvalitní nabídkou. Je stále více vyhledávanou turistickou oblastí – pro mnohé zajímavou neznámou, která vyzývá k návštěvě, poznání a objevování. Krásná příroda se zde snoubí se zcela mimořádným bohatstvím kulturních památek, tajuplných míst, půvabných měst a vesniček, stále živými tradicemi i zachovalou lidovou architekturou. Typické jsou táhlé horské hřbety s dalekými výhledy i hluboká a romantická údolí řek. Hlavní páteří je vlastní hřeben Orlických hor s chráněnou krajinnou oblastí, který lemuje státní hranici s Polskem. Geografickou osou Podorlicka je významná dvojice řek – Tichá a Divoká Orlice.

Region má své kulturní a historické dědictví, ať to jsou tradice, krajina, místní ruční, řemeslná nebo zemědělská výroba, historické stavby, ale také velké genius loci. Objevte místa, odkud pochází velikáni, zajímavé osobnosti či šlechtické rody, které tu stále žijí a starají se o svá šlechtická sídla. Ochutnejte zdejší regionální kuchyni z lokálních produktů. Prožijte tu krásné chvíle. Hory i podhůří nadchnou skvělou příležitostí k zastavení se v dnešním uspěchaném světě, ale také nespočtem zajímavostí a neobjevených míst, jež zde můžete obdivovat. Jsou skvělou inspirací nejen pro dovolenou, ale také pro prodloužené pobyty. Objevte nespočet míst, která zklidní vaši mysl i duši. Můžete k nám přicestovat vlakem či autem, spoustu toho objevíte na kole i pěšky. Orlické hory a Podorlicko jsou ideální cíl vaší cesty k relaxaci a odpočinku. V každém koutu hor i podhůří se můžete zastavit, odpočívat a načerpat energii. Jsou přátelské a přívětivé ve všech ročních obdobích. Stačí opravdu málo! Vnímejte tu nádheru, buďte se svými blízkými a odpočívejte, tady na to máte čas. ZASTAVTE SE…

Facebook: @mojeorlickehory, Instagram: visitorlickehory

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here