Herec Igor Bareš v roli psa Egona je děsná psina

0
774
Český rozhlas loni zaujala kniha Egon: Děsná psina Petry Baďurové, kterou vydalo pražské nakladatelství Titanic a na ČRo Dvojka z ní předčítal jednadvacet vybraných kapitol Igor Bareš. Role psího seniora Egona, který vypráví svérázným psím jazykem historky o své nesnesitelné paničce a shovívavém páníčkovi, se ujal bravurně. Rozhlasová četba měla u posluchačů velký úspěch a mnoho ohlasů, a Radioservis ji tedy vydal jako audioknihu.
Igor Bareš ve studiu při četbě. Foto Tomáš Vodňanský – ČRo

Petru provázeli psi od dětství a jsou jejím koníčkem přes půl století. Dvanáct let byla i skutečnou paničkou svého dosud posledního psa, německého ovčáka Egona Ort Bohemia s neobyčejným pohledem. Na přání přátel zřídila facebookovou stránku Egon – z mýho deníčku, kde tento již starý ovčák „vyprávěl“ o tom, jaké to je být opečovávaným domácím mazlíčkem. Blog záhy získal tisíce příznivců, ale zanedlouho, jednoho brzkého letního rána před sedmi lety, Egon odešel do psího nebe. Petra chtěla stránku smazat, naštěstí to ale neudělala a vyhověla naléhání a prosbám fanoušků, aby příběh vydala knižně. Tak koncem roku 2019 světlo světa spatřila již několikrát dotiskovaná kniha Egon: Děsná psina.

Petra Baďurová s novým CD před prodejnou ČRo v Praze. Foto Petra Dankovičová-Radioservis

Audioknihu si můžete pořídit na CDmp3 nebo si ji stáhnout ve formátu mp3 v e-shopu www.radioteka.cz, tištěnou knihu na www.kosmas.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here