S dětmi, do přírody i za kulturou po Vysočině

0
647

Přemýšlíte, kam na výlet? Koruna Vysočiny přináší parádní tipy na místa, která zaujmou děti i dospělé. Vyrazit na ně můžete autem, na kole, ale třeba i pěšky s kočárkem. Podívejte se na 3 nejoblíbenější tipy na výlet po Vysočině a naplánujte si skvělý program třeba hned na příští víkend.

Výlet s dětmi:

Na Vysočinu za sochami Michala Olšiaka

Putování po sochách Michala Olšiaka představuje perfektní výlet nejen pro rodiny s dětmi. Betonové sochy jsou až 5 metrů vysoké a jsou jako stvořené k prozkoumání. Můžete na ně sahat, fotit se s nimi a zapojit je do hry. Mezi nejoblíbenější betonové sochy patří Mamut, Hejkal Pepíno, Hamroň, Kůň s povozem nebo Drak – pohádkový hlídač pokladu. K většině soch se dostanete po pěkné cestě i s kočárkem.

TIP: Zahrajte si s dětmi o památeční dárek. Stačí si vytisknout hrací kartu nebo se pro ni zastavit na některém z Turistických informačních centrech v Koruně Vysočiny a nasbírat 15 razítek z vyznačených stanovišť. V hrací kartě navíc najdete spoustu zajímavostí o krajině, kde sochy stojí.

Výlety do přírody:

Na půvabných instagramových stezkách se vám zatají dech

Věděli jste, že na Vysočině najde spoustu překrásných míst, kde se vám zatají dech? Jen je třeba o nich vědět. Společnost Koruna Vysočiny proto dala dohromady všechny malebné skryté lokality, o kterých dosud věděli jen místní, a zpřístupnila je na svém webu a na informačních letácích. Na Instagramové stezce prožijete aktivní dny, které vás naplní pohodou. V podobě fotek si pak odnesete vzpomínky na nezapomenutelné zážitky, které budete chtít sdílet třeba právě na Instagramu. Instagramovou stezku si užijete pěšky i na kole. Pro dobrodruhy je přichystána také adrenalinová trasa Ferrata okruh Vír. Tuto cestu zvládnou s vybavením (možno zapůjčit si přímo na místě) dospělí i děti.

Netradiční Vysočina:

Výlety za starými sklárnami a řemeslem

Ještě dnes jsou sklárny na Vysočině pro mnohé neznámé. Zejména jejich historie. Udělejte si pěkný výlet po stopách sklářů – V Horácké galerii, v muzeu v Novém Městě na Moravě i v malých okolních vesničkách poznáte historii místních sklářů sahající až do 13. století. Například ve sklárně v Karlově si toto řemeslo vyzkoušíte na vlastní kůži. Děti určitě zaujme malování na sklo nebo možnost vybrat si pěkný skleněný suvenýr v obchůdku. Výlety za skláři zvládnete pěšky s kočárkem, na kole i autem.

TIP: Na webu korunavysociny.cz najdete další desítky nápadů na nejrůznější výlety: do přírody, s kočárkem, s dětmi, za kulturou i za poznáním. Pokud plánujete na Vysočině strávit více než jeden den, oceníte také doporučení na ubytování a restaurace. Ve vybraných zařízeních pak dostanete slevu nebo malý dárek díky Zážitkové kartě.

„Zážitkovou kartu může dostat každý, kdo se ubytuje ve vybraných ubytovacích zařízeních. S kartou pak lidé získají bonus – dárek, výhodu nebo slevu na služby. Cílem je, aby se u nás na Vysočině turisté cítili dobře – jako u babičky. Aby věděli, že je o něj postaráno a  měli nabitý a zajímavý program. Zážitkovou kartu jsme rozjeli letos v červnu 2021,“ uzavírá Oľga Königová, ředitelka destinační společnosti Koruna Vysočiny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here